AKTUALNOŚCI

Pijany kierowca potrącił pijanego rowerzystę

W sobotę w miejscowości Kębłów kierujący volkswagenem potrącił rowerzystę, a następnie uciekł z miejsca wypadku. Po ponad godzinie od momentu zdarzenia na numer alarmowy zadzwonił 36-letni mężczyzna i powiedział, że ma wyrzuty sumienia, bo spowodował wypadek. Gdy zgłosił się do komendy Policji miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się, że potrącony rowerzysta był również nietrzeźwy. Policjanci w szpitalu przeprowadzając badanie na zawartość alkoholu stwierdzili u niego ponad 1,5 promila.

W sobotę po godzinie 19.00 służby otrzymały informację o zdarzeniu drogowym w miejscowości Kębłów. Jak ustalili policjanci 47-letni mieszkaniec miejscowości Piaski jadący na rowerze został potrącony przez kierującego nieustalonym pojazdem osobowym, który poruszał się w tym samym kierunku. Po zdarzeniu kierowca pojazdu nie zatrzymał się i nie udzielając pomocy rowerzyście odjechał w kierunku miejscowości Piaski.

Po ponad godzinie od momentu zdarzenia na numer alarmowy zadzwonił 36-letni mieszkaniec Piask i oświadczył, że jadąc pojazdem osobowym marki Volkswagen potrącił rowerzystę, ma wyrzuty sumienia i chce zgłosić się na policję. 36-latek stawił się w Komendzie Powiatowej Policji w Krasnymstawie, gdzie został zatrzymany. W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Okazało się, że potrącony rowerzysta był również nietrzeźwy. Policjanci w szpitalu przeprowadzając badanie na zawartość alkoholu stwierdzili u niego ponad 1,5 promila. Mężczyzna poruszał się na nieoświetlonym jednośladzie i nie posiadał żadnych elementów odblaskowych.

Teraz okoliczności zdarzenia będą badane przez świdnickich policjantów.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button