AKTUALNOŚCI

Każdy może pomóc

Pani Gertruda Stryjecka – Łata pracuje w SOSW w Świdniku. Gdy przyszło się jej zmierzyć z ciężką chorobą, nowotworem złośliwym piersi, na pomoc ruszyły jej koleżanki z pracy. Założyły na stronie www.siepomaga.pl zbiórkę, uruchomiły także stronę na portalu społecznościowym, gdzie prowadzone są licytacje zasilające konto zbiórki. Zbierane są także plastikowe nakrętki. Do tej pory kobieta przyjęła już 6 serii chemioterapii. Leczenie wyniszczyło cały jej organizm, jednak ani płyn wtłaczany w jej żyły, ani śmiertelny przeciwnik nie były w stanie zabrać jej uśmiechu i woli walki.

fot. www.siepomaga.pl

Swoją cegiełkę w pomoc dołożyli również świdniccy policjanci, którzy zebrali kilka worków nakrętek oraz przekazali na licytację drzewko wykonane własnoręcznie przez seniorów z Miejskiego Centrum Usług Socjalnych, które otrzymali w podziękowaniu za przeprowadzone spotkania profilaktyczne.

Licytacja trwa do piątku do godziny 20.00. Pamiętajmy, każdy może także pomóc przekazując 1% podatku – numer KRS 0000396361, cel szczegółowy 1%: 0098079 Gertruda lub przynosząc plastikowe nakrętki do SOSW, przy ul. Norwida 4.

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button