AKTUALNOŚCI

Na budowie przewrócił się dźwig

O dużym szczęściu może mówić operator oraz pracownicy znajdujący się na placu budowy w Świdniku, gdzie doszło do wywrócenia się dźwigu. Maszyna przewróciła się podczas podnoszenia płyty żelbetowej i runęła na ogrodzenie i miejsce wykonywania przez pracowników prac.

W sobotę po godzinie 9:30 świdnicki dyżurny otrzymał informację o zdarzeniu na placu budowy w Świdniku na ulicy Wyszyńskiego. Na miejscu policjanci ustalili, że podczas wykonywania prac polegających na podnoszeniu dźwigiem 400 kilogramowej płyty żelbetonowej zapadła się kostka brukowa w miejscu parkowania dźwigu doprowadzając do przewrócenia go. Maszyna runęła na ogrodzenie oraz częściowo na plac budowy, gdzie w tym czasie pracowało siedmiu pracowników. Na szczęście ani operatorowi, ani pracownikom się nic nie stało.

Mundurowi przebadali na zawartość alkoholu 48-letniego operatora oraz 38-letniego kierownika budowy. Mężczyźni byli trzeźwi. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przeprowadzili czynności. Teraz będą wyjaśniać dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button