AKTUALNOŚCI

Na budowie przewrócił się dźwig

O dużym szczęściu może mówić operator oraz pracownicy znajdujący się na placu budowy w Świdniku, gdzie doszło do wywrócenia się dźwigu. Maszyna przewróciła się podczas podnoszenia płyty żelbetowej i runęła na ogrodzenie i miejsce wykonywania przez pracowników prac.

W sobotę po godzinie 9:30 świdnicki dyżurny otrzymał informację o zdarzeniu na placu budowy w Świdniku na ulicy Wyszyńskiego. Na miejscu policjanci ustalili, że podczas wykonywania prac polegających na podnoszeniu dźwigiem 400 kilogramowej płyty żelbetonowej zapadła się kostka brukowa w miejscu parkowania dźwigu doprowadzając do przewrócenia go. Maszyna runęła na ogrodzenie oraz częściowo na plac budowy, gdzie w tym czasie pracowało siedmiu pracowników. Na szczęście ani operatorowi, ani pracownikom się nic nie stało.

Mundurowi przebadali na zawartość alkoholu 48-letniego operatora oraz 38-letniego kierownika budowy. Mężczyźni byli trzeźwi. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przeprowadzili czynności. Teraz będą wyjaśniać dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close