AKTUALNOŚCI

Szczepienia przeciw COVID-19 w świdnickim szpitalu

Wczoraj na stronie Ministerstwa Zdrowia pojawiła się informacja o tzw. szpitalach węzłowych, w których przeciw COVID-19 zaszczepiony ma zostać personel medyczny i niemedyczny. Na liście 509 jednostek znalazł się również szpital w Świdniku.

W tzw. szpitalach węzłowych, których jest w Polsce 509, będzie szczepiony personel medyczny i niemedyczny przeciw COVID-19. Szpitale węzłowe zaszczepią swój personel, ale także personel innych jednostek, m.in. szpitali, przychodni i aptek.

Szczepienie medyków i pracowników administracyjno-technicznych placówek medycznych i aptek rozpocznie się przed akcją szczepienia populacyjnego.

Szczepienia dla personelu medycznego i niemedycznego (w tzw. okresie „0”), zorganizują i przeprowadzą szpitale węzłowe (w każdym województwie), należące m.in. do sieci szpitali PSZ.

WAŻNE: Część szpitali zadeklarowało zaszczepienie tylko swojego personelu. Te szpitale nie są ujęte, jako szpitale węzłowe.

W szpitalach węzłowych zostanie zaszczepiony personel tych szpitali, ale także innych jednostek, w tym aptek.

Do 20 grudnia br. szpitale węzłowe będą zbierać dane personelu medycznego i niemedycznego, który zostanie zaszczepiony w konkretnym szpitalu węzłowym.

Według zamieszczonej na stronie MZ listy w świdnickim szpitalu unikalna (np. na podstawie PESEL) liczba osób uczestniczących w udzielaniu świadczeń opieki zdrowotnej wykazanych w umowach do realizacji wszystkich świadczeń medycznych (w szczególności: lekarz, pielęgniarka, fizjoterapeuta, ratownik medyczny itp.) wynosi 254 osoby.

Link do listy tutaj.

źródło: Ministerstwo Zdrowia

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button