AKTUALNOŚCI

Każdy może się „poczęstować” odblaskiem z choinki!

Nietypowa choinka stanęła dziś w Świdniku pod Urzędem Miasta. Nietypowa – bo ubrana nie w tradycyjne ozdoby świąteczne, a w odblaski. Policja zachęca mieszkańców miasta, aby przychodzili i „ozdoby” te zdejmowali i nosili przy sobie.

Komenda Powiatowa Policji w Świdniku razem z Urzędem Miasta w Świdniku w ramach akcji “Bądź widoczny – odblaski ratują życie” przygotowała i ubrała dla mieszkańców miasta choinkę.

W akcję przyozdabiania drzewka zaangażował się I Zastępca Komendanta Powiatowego w Świdniku, dzielnicowi, specjalista do spraw nieletnich oraz Zastępca Burmistrza Miasta wraz z pracownikami ze swojego urzędu. Choinkę na akcję podarowało Nadleśnictwo w Świdniku, a Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek zajęło się dowozem oraz ustawieniem drzewka. Każdy może się „poczęstować” odblaskiem z choinki. Miłym gestem będzie, jeżeli w miejsce zabranego odblasku – powiesi się świąteczną ozdobę.

Noszenie odblasków jest niezmiernie ważną rzeczą. Dlatego też policjanci nieustannie zachęcają pieszych oraz rowerzystów do korzystania z elementów odblaskowych, które w znaczny sposób poprawiają ich bezpieczeństwo. W nocy pieszy ma szansę zauważyć reflektory auta nawet z odległości kilku kilometrów.

Natomiast, jeżeli pieszy ma na sobie ciemne ubrania i nie posiada na sobie żadnych elementów odblaskowych, to kierujący pojazdem ma szansę zauważyć go dopiero z około 20 metrów przed maską swojego samochodu, gdy często ominięcie lub zatrzymanie bezpieczne pojazdu jest już wtedy niemożliwe. Jeśli pieszy posiada na sobie odblaski to zauważenie takiego uczestnika ruchu drogowego w światłach samochodu jest możliwe już z odległości 130-150 metrów.

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button