ŻYCIE I STYL

Świdnicka szafa ciepła

Ciepła szafa, choć wykonana z zimnego metalu – taki nietypowy mebel pojawił się w środę na ulicach Świdnika. Wewnątrz szafy znajdują się płaszcze, kurtki, swetry, bluzy, szaliki i czapki. Każda osoba, która potrzebuje ciepłego ubrania, a nie stać jej na zakup, może zabrać dla siebie wybrane rzeczy. Pomysłodawcami przedsięwzięcia jest świdnicka policja oraz MCUS.

23 grudnia przy Miejskim Centrum Usług Socjalnych w Świdniku stanęła kolorowa szafa. Już z daleka widać wielkie, namalowane na niej słońce, które wymownie przekazuje, że jest to mebel, który ma za zadanie ogrzać. Ogrzać te osoby, które są w trudnej sytuacji i nie mogą sobie pozwolić na zakup ciepłych ubrań. Dlatego każda osoba, która jest w potrzebie może tu przyjść i wziąć dla siebie dowolną z dostępnych części garderoby.

Mieszkańcy Świdnika mogą również przekazywać ciepłą odzież dla potrzebujących. Warunkiem jest, by była w dobrym stanie i mogła posłużyć innym. Odzież można przynosić do siedziby MCUS, a swoją wizytę poprzedzić telefonem pod numer 81 751 62 00.

Szafa będzie stała dopóki będzie taka konieczność. Mamy nadzieję, że zda egzamin i przyczyni się do czyjegoś uśmiechu. Teraz w okresie świątecznym chcemy, aby tych uśmiechów pojawiało się jak najwięcej.

Świdnicka policja serdecznie dziękuje Grzegorzowi Pastusiakowi za graffiti na szafie, panu Tomaszowi z MCUS za wsparcie techniczne, podopiecznej centrum za wydzierganie kolorowego szalika, którym szafa jest przewiązana, firmie Art Kwadrat za bezpłatne wykonanie banera, a także wszystkim ludziom dobrych serc, którzy wsparli pomysłem, czynem i życzliwym słowem.

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button