AKTUALNOŚCI

Mała Ninka potrzebuje wsparcia

„Od kilku miesięcy jesteśmy rodzicami dziecka chorego na chorobę genetyczną, która wyniszcza organizm. Boimy się o każdy nadchodzący dzień. Boimy się tego, co przyniesie jutro choroba. Jedyne co możemy jednak zrobić, to nasz strach przekuć w siłę do walki o Ninkę. Wiemy, przed nami długa droga, a działać musimy bardzo szybko. SMA nie poczeka na nas.” – piszą na stronie siepomaga.pl rodzice chorej dziewczynki.

fot. siepomaga.pl

U półtorarocznej Ninki zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni. Jedyną szansą na ratunek jest terapia genowa. Niestety nierefundowana i bardzo kosztowna, bo warta 9 mln zł. Dodatkowo Ninka może ją przyjąć tylko do 13,5 kilograma, a po przekroczeniu tej wagi będzie już za późno.

W pomoc zaangażowała się pani Monika, znajoma rodziny, potrzebującej wsparcia. Na stronie FB Spotted Świdnik – NOWY ogłasza akcję dla chętnych do pomocy mieszkańców naszego regionu. Chodzi o zebranie plastikowych nakrętek i dostarczenie ich w wybranym miejscu.

„Plan na najbliższe dni jest taki: 28-30.12 (PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA) GODZ.. 12-13:00 i GODZ. 15:10 -15:40. będę czekała na parkingu koło okrągłego kościoła (parking przy ulicy miedzy okrąglakiem a placem przy szkole podst. nr 5- boczna Kard. S. Wyszyńskiego) (…) Możemy się umówić na bezpośredni odbiór przeze mnie. Mój nr tel. 665 860 729. (…)”.

Można także pomagać wpłacając darowizny dla dziewczynki na siepomaga.pl

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button