RELACJA LIVE Z MECZU III LIGI: POLONIA PRZEMYŚL – AVIA ŚWIDNIK!!!

końcowy Avia
Dziś o godz. 16.00 na stadionie w Przemyślu rozpocznie się mecz X kolejki o mistrzostwo grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi, w którym piłkarze miejscowej Polonii będą podejmować Avię Świdnik!!! Zapraszamy na RELACJE LIVE z tego spotkania!!!
Bilans meczów Polonii (6 miejsce) w tym sezonie: 16 pkt, 5 zwycięstw – 1 remis – 3 porażki, bramki: 14-9
Bilans meczów Avii (5 miejsce) w tym sezonie: 16 pkt, 5 zwycięstw – 1 remis – 3 porażki, bramki: 19-11
Avia Świdnik: Mateusz Zawiślak, Marcin Byszewski, Patryk Grzegorczyk, Michał Maciejewski, Jakub Szymala (42′ Adam Nowak), Wiktor Bogusz (66′ Mateusz Wołos), Sebastian Orzędowski, Patryk Dobrowolski (46′ Oleg Rovbel), Kamil Oziemczuk, Bartłomiej Mazurek (c), Wojciech Białek.
Trener: Jacek Ziarkowski, asystent trenera: Rafał Wiącek, kierownik drużyny: Edwin Kruk, masażysta: Włodzimierz Tiuchtiej.
MKS POLONIA PRZEMYŚL – GPTS AVIA ŚWIDNIK 2:1 (1:1)
Bramki:
1:0 22 min Damian Barszczak
1:1 41 min Wojciech Białek (rzut karny)
2:1 59 min Mateusz Wanat
PRZEBIEG MECZU
1-15 min na boisku „piłkarskie szachy”, gra głównie w środku pola, jedyna godna odnotowania sytuacja dla Avii to strzał Bartłomieja Mazurka nad poprzeczką
22 min GOL!!!1:0!!! Po akcji prawą stroną boiska i płaskim strzale Damiana Barszczaka z 14 metrów piłka wpadła tuż przy lewym słupku bramki Mateusza Zawiślaka. Golkiper żółto-niebieskich mógł się przy tym strzale zachować nieco lepiej…
25 min w odpowiedzi ładnie tuż obok bramki gospodarzy uderzał Patryk Dobrowolski
27 min po dynamicznej akcji Marcina Byszewskiego i jego dośrodkowaniu z prawej strony pola karnego piłka trafiła na głowę Bartka Mazurka, a jego strzał w sobie tylko wiadomy sposób golkiper sparował poza boisko
35 min jeden z piłkarzy Polonii prawie z linii końcowej boiska podawał do doskonale ustawionego partnera, ale lot piłki w ostatniej chwili przeciął Michał Maciejewski
40 min Rzut karny dla Avii za zagranie piłki ręką przez obrońcę Polonii we własnym polu karnym!!!
41 min GOL!!! 1:1!!! Wojciech Białek pewnym wykonawcą!!! To jego 11 gol w bieżącym sezonie!!!
42 min zmiana w Avii, za kontuzjowanego Jakuba Szymalę wchodzi Adam Nowak
45 min żółta kartka dla Patryka Dobrowolskiego
Do przerwy: Polonia – Avia 1:1!!!
46 min zmiana w Avii, w miejsce Patryka Dobrowolskiego wszedł Oleg Rovbel
46-55 min spokojna gra z obu stron, tak jak na początku meczu
56 min po podaniu Wiktora Bogusza szansę na bramkę miał Kamil Oziemczuk
57 min strzał Bartłomieja Mazurka minimalnie niecelny
59 min GOL!!! 2:1!!! Strzał Mateusza Wanata z około 30 metrów w długi róg ląduje w siatce Avii!!!
60-65 min inicjatywa na placu gry po stronie Avii, miejscowi czyhają na kontrę
66 min zmiana w Avii, za Wiktora Bogusza wchodzi Mateusz Wołos
67-83 min ataki Avii, ale bez efektu w postaci klarownej sytuacji bramkowej
83 min groźna kontra Polonii, Mateusz Zawiślak musiał interweniować poza swoim polem karnym
85 min ładny, ale niecelny strzał Wojciecha Białka
88 min czerwona kartka dla Kamila Oziemczuka, Avia w „dzisiątkę”
Koniec meczu: Polonia – Avia 2:1!
Podziękowania dla Włodka Tiuchtieja za pomoc w przygotowaniu tej relacji!!!