AKTUALNOŚCI

Nowy proboszcz w świdnickiej parafii

W związku z nagłą i niepodziewaną śmiercią księdza Leszka Surmy, dotychczasowego proboszcza z parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku, jego rolę w kierowaniu parafią obejmie teraz ks. kan. Piotr Stańczak.

O tej decyzji, za pośrednictwem Twittera, w ubiegłym tygodniu poinformował ks. Adam Jaszcz, rzecznik prasowy archidiecezji lubelskiej:

” Abp @StanislawBudzik mianował nowych proboszczów w @ArchLubelska. Ks. kan. Piotr Stańczak zastąpi śp. ks. Leszka Surmę na urzędzie proboszcza parafii Chrystusa Odkupiciela w Świdniku. (..)”– mogliśmy przeczytać w udostępnionej informacji.

Ks. kan. Piotr Stańczak odebrał już dekret z nominacją. Przypomnijmy, że we wcześniejszych latach (do 2015 roku) pełnił urząd dziekana dekanatu piaseckiego oraz proboszcza w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Piaskach. Następnie został przeniesiony na urząd proboszcza w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lubartowie skąd, w 2017 roku, został przeniesiony na urząd proboszcza parafii w Kłodnicy (gmina Borzechów, powiat lubelski). Teraz pokieruje parafią w Świdniku.

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button