AKTUALNOŚCI

Od dziś młodzież i dzieci mogą znów wychodzić z domu

Jeszcze w ubiegłym roku w życie weszło rozporządzenie według którego do 17 stycznia 2021 r. od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00–16.00, przemieszczanie się małoletnich do ukończenia 16. roku życia mogło się odbywać wyłącznie pod opieką osoby sprawującej władzę rodzicielską, opiekuna prawnego albo innej osoby dorosłej. Teraz, jak informuje serwis samorządowy PAP zostało to zmienione.

„Mamy okres ferii, tych ferii, które niestety nie są takimi prawdziwymi feriami, jakie pamiętamy, jakie mogliśmy spędzać w górach, w śniegu, zjeżdżając na nartach. Chcielibyśmy jednak dać możliwość korzystania ze świeżego powietrza i tego, żeby dzieci w tych godzinach 8-16 mogły po prostu przebywać samodzielnie poza miejscem zamieszkania” – podkreślił Minister Zdrowia A. Niedzielski.

W związku z feriami zimowymi, które w tym roku rozpoczęły się 4 stycznia i obowiązują wyjątkowo wszystkich uczniów w całej Polsce jednocześnie, rozporządzenie dotyczące ograniczeń w przemieszczaniu się zostało więc zniesione. Nowelizacja została już opublikowana w Dzienniku Ustaw. Oznacza to, że od dziś, czyli od 5 stycznia, dzieci i młodzież do 16 roku życia mogą znów wychodzić z domów bez opieki osoby dorosłej.

źródło: SS PAP

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button