AKTUALNOŚCI

Lista punktów szczepień w powiecie świdnickim

Na stronach rządowych udostępniono mapę z lokalizacjami punktów szczepień przeciw COVID-19 w całym kraju. Lista ma być na bieżąco aktualizowana. Na terenie naszego powiatu są to następujące miejsca:

-CENTRUM MEDYCZNE „INTER – MED” SPÓŁKA CYWILNA, Świdnik, ul. Piłsudskiego 6A

-NZOZ ANALCO POGOTOWIE RATUNKOWE E. I A. KWIECIEŃ SPÓŁKA JAWNA, Świdnik, Aleja Armii Krajowej 23B

-Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Praktyka Lekarza Rodzinnego Brzeziny III s.c. B.Bartoszczyk-Dyzma, A.Buchowiecka-Skiba, K.Żurek Punkt szczepień Świdnik, ul. Jarzębinowa 4

-MEDCLINIC SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Punkt pobrań materiałów do badań Świdnik, ul. Drewniana 61

-ALBERT CZAJKA PRAKTYKA LEKARSKA Punkt szczepień Świdnik, ul. Kosynierów 17

-STARMED S.C. ANNA RYCYK-SADOWSKA, WOJCIECH SADOWSKI Punkt szczepień Rybczewice, Rybczewice II 83

-NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ „NORMED” CHRÓL M., KALINOWSKI D., KALINOWSKA B. Punkt szczepień Piaski, ul. Braci Spozów 19

-Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Trawnikach Punkt szczepień Trawniki 636

-PRAKTYKA LEKARZA RODZINNEGO LUSTMED Lucyna Nowicka, Mełgiew, ul. Kościelna 29

-Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ośrodek Zdrowia Bystrzejowice Alicja Łobińska Grzegorz Łobiński spółka jawna Punkt szczepień Bystrzejowice Pierwsze 91

-Spółka cywilna ,,SALUS” Gabinet szczepień Biskupice, ul. Podwal 21

Proces szczepień – realizowany etapami

Obecnie realizowany jest etap 0, podczas którego szczepienia otrzymują m.in. pracownicy sektora ochrony zdrowia (m.in. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

W ramach etapu I szczepienie będą mogli otrzymać pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, osoby powyżej 60 lat (w kolejności od najstarszych) i służby mundurowe, a także nauczyciele i pracownicy żłobków. Według ostatnich zapowiedzi rządu, etap ten rozpocznie się na przełomie stycznia i lutego.

Etap II

W etapie II szczepienie otrzymają osoby poniżej 60 lat z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19 (np. choroby płuc, cukrzyca, nowotwory, otyłość) albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia.

Ponadto w tym etapie szczepione będą osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne (m.in. pracownicy sektora infrastruktury krytycznej, dostaw wody, gazu, prądu, transportu publicznego, urzędnicy odpowiedzialni za zwalczanie pandemii, pracownicy wymiaru sprawiedliwości i funkcjonariusze służb celno-skarbowych).

Etap III

W etapie III szczepienie otrzymają przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. W tym etapie szczepione będą również pozostałe grupy osób dorosłych.

Pełna lista punktów szczepień z podziałem na województwa dostępna jest na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button