ŻYCIE I STYL

Zamiast Blue Monday – Dzień Dobrych Wiadomości z Fundacją Świętego Mikołaja i Beatą Pawlikowską

Każdego dnia media zasypują nas negatywnymi informacjami o wypadkach, katastrofach i przestępstwach. W poniedziałek 18 stycznia Internet prawdopodobnie zapełni się informacjami o Blue Monday – najbardziej depresyjnym dniu w roku. I właśnie tego dnia Fundacja Świętego Mikołaja chce zwrócić uwagę, że wokół nas jest też dużo dobrych i pozytywnych rzeczy, dlatego organizuje Dzień Dobrych Wiadomości.

Pracownicy i wolontariusze Fundacji Świętego Mikołaja każdego dnia przekonują się, że wokół nas żyje wielu dobrych ludzi i dzieje się dużo dobra. Dlatego właśnie tego dnia Fundacja organizuje Dzień Dobrych Wiadomości, aby zachęcić wszystkich do dzielenia się pozytywnymi informacjami.

Przez cały poniedziałek 18 stycznia na facebookowej i instagramowej stronie Fundacji Świętego Mikołaja będzie można znaleźć dobre wiadomości, które pokazują, że mimo pandemii, wokół nas dzieje się wiele pozytywnych rzeczy. Na przykład dzięki wsparciu Fundacji licealistka Lidka może rozwijać swoją szachową pasję i zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski juniorów w szachach. Do końca 2020 roku Fundacja przekazała także prawie 200 komputerów dzieciom z niezamożnych rodzin, żeby mogły uczyć się z domu, a także nieprzerwanie od 3 lat wspiera dzieci z Aleppo i na Ukrainie. Dobrych wiadomości na świecie jest wiele, trzeba tylko zacząć o nich mówić.

Aby przyłączyć się do akcji, wystarczy w poniedziałek 18 stycznia umieścić w swoich mediach społecznościowych post z jakąś dobrą wiadomością i oznaczyć go hasztagami #DzieńDobrychWiadomości #BlueMondayinaczej

Organizujemy Dzień Dobrych Wiadomości, ponieważ chcemy pokazać, że dzielenie się dobrymi wiadomościami może zmienić świat na lepsze. Prawdopodobnie w poniedziałek 18 stycznia cały Internet zaleją wiadomości o najbardziej depresyjnym dniu roku. My chcemy to zmienić i właśnie tego dnia pokazać, jak wiele dobrego dzieje się wokół nas. Stworzyliśmy specjalną stronę www.mikolaj.org.pl/dziendobrychwiadomości, gdzie umieściliśmy przykładowy post, który można umieścić w swoich mediach społecznościowych:  „Dziś obchodzony jest Blue Monday, czyli najbardziej depresyjny dzień roku. Ja obchodzę #BlueMondayinaczej i biorę udział w akcji #DzieńDobrychWiadomości, którą organizuje Fundacja Świętego Mikołaja.” – i dopisać do tego dobrą wiadomość od siebie. Uważamy, że właśnie teraz, w tak trudnych czasach, wszyscy bardzo potrzebujemy dobrych wiadomości. – mówi Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

Ambasadorką akcji #DzieńDobrychWiadomości została Beata Pawlikowska – dziennikarka, podróżniczka, autorka książek i audycji radiowych, która od lat prowadzi Klub Dobrych Wiadomości: Świat jest pełen dobrych zdarzeń! Tak samo jak głowa jest pełna dobrych myśli, tylko czasem odruchowo koncentrujemy się na postrzeganiu tego, co jest negatywne. Dzisiaj wspólnie z Fundacją Świętego Mikołaja namawiamy wszystkich, żeby znaleźć dobro wokół siebie. Dostrzec to, co jest piękne, wyjątkowe, niezwykłe, pozytywne i optymistyczne. Z doświadczenia wiem, że człowiek zawsze znajduje to, czego szuka i co spodziewa się znaleźć. Kiedyś byłam zawsze niezadowolona, we wszystkim potrafiłam znaleźć wadę lub niedoskonałość. Dzisiaj jestem jednym z najszczęśliwszych ludzi na świecie, ponieważ nauczyłam się dostrzegać dobro we wszystkim. W każdej sytuacji, w każdym zdarzeniu, w każdym człowieku. Przyłącz się dzisiaj do nas i SZUKAJ DOBRA. Ogłaszamy Dzień Dobrych Wiadomości!

Akcja będzie toczyła się także w mediach społecznościowych Beaty Pawlikowskiej. Fundacja zaprasza wszystkich do udziału w Dniu Dobrych Wiadomości i dzieleniu się pozytywnymi informacjami.

Fundacja Świętego Mikołaja działa od 2002 roku (www.mikolaj.org.pl). Wcześniej, od 1998 roku, istniała jako nieformalna grupa przyjaciół. Obecnie jej działalność skupia się na pomocy edukacyjnej dzieciom w trudnej sytuacji. Od 10 lat Fundacja prowadzi program stypendialny Stypendia św. Mikołaja, w ramach którego wspiera zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin. Przez ponad 20 lat Fundacja wspierała także hospicja dziecięce, rodzinne domy dziecka i samotne matki. Fundacja Świętego Mikołaja jest laureatem Europejskiej Nagrody Obywatelskiej 2011, nagrody Ubi Caritas 2008, TOTUS 2006 oraz Pro Publico Bono 2005. Otrzymała także wyróżnienie Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania w 2008 roku. Fundacja Świętego Mikołaja pomaga dzieciom z całej Polski, z Aleppo w Syrii i Mariupola na Ukrainie. Więcej o Fundacji Świętego Mikołaja: www.mikolaj.org.pl

źródło: Fundacja Świętego Mikołaja

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button