AKTUALNOŚCI

Kradną katalizatory. Kolejni poszkodowani w Świdniku.

W ubiegłym roku na łamach portalu LSW24 pisaliśmy o mieszkańcu Świdnika, któremu ukradziono katalizator z samochodu (link). Okazuje się, że i w tym roku doszło już do dwóch tego typu sytuacji. O kradzieży powiadomił nas jeden z poszkodowanych.

” (…) mnie spotkała identyczną sytuacja… dokładnie taka sama kolej zdarzeń… pobudka rano, dziwne odgłosy samochodu ( głośne buczenie), po oględzinach stwierdziłem brak katalizatora… Proszę o ponowne poruszenie sprawy i ostrzeżenie mieszkańców.”– napisał do nas mieszkaniec. Kradzież miała miejsce w ubiegłym tygodniu w okolicach ulicy Jaworowej- osiedle Brzeziny. Poszkodowany zgłosił zdarzenie na policję.

Jak informuje nas rzecznik prasowa KPP w Świdniku asp. Elwira Domaradzka, również w ubiegłym tygodniu, miała miejsce druga kradzież. Tym razem katalizator został skradziony z samochodu zaparkowanego w okolicach Al. Lotników Polskich w Świdniku. Do obu zdarzeń doszło w godzinach nocnych, wartość każdej z kradzieży została oszacowana na kwotę ponad 500 zł, co kwalifikuje je jako wykroczenia. W obu przypadkach prowadzone są czynności wyjaśniające.

W tym miejscu apelujemy do mieszkańców, by zwracali szczególną uwagę na dziwne odgłosy np. szlifierki czy brzeszczota w godzinach nocnych oraz na osoby kręcące się wokół aut na parkingu. O każdej takiej sytuacji należy niezwłocznie powiadomić policję.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button