AKTUALNOŚCI

Za szybka jazda na śliskiej nawierzchni

Do dwóch groźnie wyglądających zdarzeń drogowych doszło dziś (20.01.2020) w godzinach porannych na terenie powiatu świdnickiego. W obydwu przypadkach powodem była zbyt szybka jazda na śliskiej nawierzchni. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policja apeluje o ostrożną jazdę i zachowanie szczególnej ostrożności.

Po godzinie 7 dyżurny świdnickiej policji otrzymał zgłoszenie o pojeździe, który wjechał do rowu w miejscowości Janowice. Jak ustalili policjanci kierująca pojazdem marki daewoo, 53-letnia kobieta, na drodze pokrytej lodem i śniegiem wpadła w poślizg i wjechała do przydrożnego rowu. Do szpitala na badania została przetransportowana pasażerka pojazdu. Po badaniu okazało się, że doznała stłuczenia nogi i została zwolniona z placówki. Kierująca daewoo była trzeźwa. Policjanci ukarali ją mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Do kolejnego zdarzenia doszło z kolei przed godziną 9 w Mełgwi. Zderzyły się dwa pojazdy osobowe: toyota i volkswagen. Z ustaleń policjantów wynika, że 26-letni kierowca volkswagena, na śliskiej nawierzchni jezdni, stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się czołowo z toyotą kierowaną przez 58-letniego mężczyznę. Jedna osoba wymagała konsultacji medycznej, która została przeprowadzona na miejscu przez załogę karetki pogotowia. Kierujący byli trzeźwi. W tym przypadku sprawca zdarzenia również został ukarany w drodze postępowania mandatowego.

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button