AKTUALNOŚCI

Kolejni oszukani w sieci!

Kolejne zgłoszenia od osób oszukanych podczas zakupów na portalach ogłoszeniowych wpłynęły do świdnickiej policji. Dwóch mieszkańców straciło pieniądze wpłacając je na konto sprzedających, po czym kontakt się natychmiast urywał, a użytkownik usuwał konto na platformie.

Zakupy za pomocą Internetu w wielu przypadkach pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze. Nie mniej jednak, jeżeli nie wykażemy się minimalną ostrożnością, łatwo możemy zostać oszukani. Pamiętajmy, że sprawcy działają w różny sposób i mają tylko jeden cel – uzyskać od swojej ofiary jak najwięcej pieniędzy.

Przekonało się o tym kolejnych dwóch mieszkańców naszego regionu. Na portalu ogłoszeniowym znaleźli interesujące ich przedmioty, nawiązali kontakt ze sprzedającymi, uzgodnili ostateczną cenę i wpłacili pieniądze na wskazane konta. Po wpłacie od razu kontakt ze sprzedającym się urywa, a jego konto na portalu zostaje usunięte.

Policja apeluje o zachowanie rozwagi w trakcie zakupów online. Należy korzystać ze sprawdzonych stron. Zawsze sprawdzajmy także możliwe metody płatności oraz dane kontaktowe sprzedawcy. Unikajmy płatności z góry, bądź dokonujmy jej tylko na sprawdzonych i zaufanych portalach. Patrzmy na opinie zarówno o sprzedawcy, jak i sklepie. Nie wierzmy w super oferty i unikajmy zakupu przedmiotów o rażąco niskiej cenie. Zachowujmy korespondencje ze sprzedawcą. Nigdy nie udostępniajmy żadnych swoich haseł dostępowych, numeru karty, kodu CV. Nie wchodźmy w linki przesyłane za pośrednictwem komunikatorów poza portalem ogłoszeniowym czy aukcyjnym.

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button