AKTUALNOŚCI

Wysyp śniegu i kolizji…

Z niedzieli na poniedziałek w powiecie świdnickim znów pojawił się śnieg. Intensywne opady sprawiły, że dziś rano wielu kierowców skarżyło się na śliskie i nieodśnieżone drogi. Niesprzyjające warunki pogodowe przyczyniły się także do kolizji, których niestety nie brakuje w powiecie.

Od rana w powiecie świdnickim doszło już do 8 kolizji. Jak poinformowała nas asp. Elwira Domaradzka z KPP w Świdniku, miały one miejsce m.in. na ul. Rejkowizna, Al. Lotników Polskich, ul. Jana Pawła II czy w Krępcu. W większości przypadków były spowodowane nie dostosowaniem się kierowców do panujących warunków na drodze. O szczegółach zdarzeń poinformujemy w jutrzejszym posumowaniu.

Od rana, od mieszkańców Świdnika i okolic otrzymujemy informacje o fatalnym stanie dróg i chodników, które utrudniały im poruszanie się zarówno autem jak i pieszo- szczególnie z samego rana. Jedna z Czytelniczek zbulwersowana warunkami na drodze, o niebezpiecznych warunkach na lokalnych ulicach poinformowała m.in straż miejską, która jej zdaniem powinna reagować na każde zagrożenie. Także w tej sytuacji.

Na szczęście odśnieżanie w mieście już się rozpoczęło. Na ulicach widać pługi i piaskarki, na chodnikach zaś osoby zgarniające śnieg. Radzimy jednak zachować szczególną ostrożność. To bowiem nie koniec opadów śniegu.

Jak prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej intensywne opady śniegu w stopieniu: 2 oraz zawieje/zamiecie śnieżne w stopniu: 1 mogą się utrzymać nawet do środy 27.01 do godz. 07:30. Jak możemy przeczytać w informacji:

od: poniedziałku 25.01 07:30 do: wtorku 26.01 07:30 obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia o intensywnych opadach śniegu. Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym i silnym powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 20 cm do 30 cm. Prognozuje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o średniej prędkości od 20 km/h do 30 km/h, w porywach do 60 km/h, z północnego zachodu.

Z kolei od od: wtorku 26.01 07:30 do: środy 27.01 07:30 również obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia o intensywnych opadach śniegu. Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym i silnym powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 20 cm do 30 cm. Prognozuje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o średniej prędkości od 20 km/h do 30 km/h, w porywach do 50 km/h, z północnego zachodu.

Raz jeszcze apelujemy więc o ostrożność i rozwagę podczas jazdy samochodem w najbliższych dniach.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button