AKTUALNOŚCI

W poniedziałek 8 kolizji w powiecie. We wtorek już spokojniej.

Jak już pisaliśmy wczoraj na łamach portalu (link) w powiecie świdnickim doszło do 8 zdarzeń drogowych związanych z trudnymi warunkami na drogach. Dziś, mimo dalszych opadów śniegu, jest już znaczenie spokojniej. Na tę chwilę nie doszło do żadnej kolizji.

Wczorajszy poniedziałek (25.01.2021) obfitował w opady śniegu i kolizje drogowe. Drogowcy nie nadążali z odśnieżaniem, kierowcy nie zawsze dostosowywali się do panujących na drogach warunków. Łącznie na powiatowych odcinkach doszło do 8 kolizji. Szczegóły zdarzeń przedstawiła nam asp. Elwira Domaradzka z KPP w Świdniku. Poniżej lista interwencji drogowych z poniedziałku, wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi:

  • Około godz. 7.13 w Mełgwi, mężczyzna- rocznik 74- nie dostosował prędkości auta do panujących na drodze warunków. W konsekwencji uderzył autem w płot. Został ukarany mandatem.
  • Około godz. 7.57 w Świdniku, na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Klonowej, kobieta kierująca pojazdem marki toyota w wyniku nie dostosowania prędkości do panujących warunków, uderzyła w hondę kierowaną przez mężczyzną rocznik 71. Kobieta została ukarana mandatem.
  • Około godz. 8.20 w Świdniku na al. Jana Pawła II miało miejsce zderzenie boczne. Kobieta, rocznik 82, jadąca pojazdem marki renault zderzyła się z mężczyzną, rocznik 96, prowadzącym auto marki toyota. Kobieta otrzymała mandat.
  • Około godz. 8.36 w Krępcu miało miejsce zderzenie boczne. Mężczyzna, rocznik 88, kierujący pojazdem marki BMW uderzył w auto marki porsche kierowane przez mężczyznę z rocznika 63.
  • Około godz. 11. 24 w Trawnikach, kobieta z rocznika 48 poruszająca się jednośladem- rowerem, nie ustąpiła pierwszeństwa mężczyźnie z rocznika 93 poruszającym się autem marki renault. Na szczęście kobieta nie odniosła większych obrażeń, została ukarana mandatem.
  • Około godz. 15.18 w Trawnikach, mężczyzna z rocznika 71 poruszający się pojazdem marki kia nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie rocznik 90 jadącej pojazdem marki audi. Mężczyzna został ukarany mandatem.
  • Około godz 17.11 w Janowicach (na granicy powiatu świdnickiego) przy lesie, mężczyzna (mieszkaniec Mełgwi) poruszający się pojazdem marki Toyota nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, w związku z czym jadący z naprzeciwka pojazdem marki seat mężczyzna ( mieszkaniec Lublina) „złapał pobocze”.

W wyniku powyższych zdarzeń nikt nie odniósł obrażeń. Przypominamy jednak, że trudne warunki utrzymają się jeszcze przez kilka najbliższych dni. Jeszcze dziś Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje intensywne opady śniegu. Możliwe są także zamiecie i zawieje śnieżne. Z kolei, zarówno w środę jak i w czwartek, możliwe są oblodzenia oraz opady marznące. Prosimy więc o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy samochodem.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button