AKTUALNOŚCI

Mieszkanka Świdnika nie dała się oszukać

Policja wciąż apeluje, aby uważać na osoby podające się za funkcjonariuszy policji. Oszuści nadal wykorzystują metodę „na policjanta” i dzwoniąc do mieszkańców z prośbą o pomoc w rozpracowaniu oszustów, którzy chcą okraść ich oszczędności – w rzeczywistości sami chcą zdobyć gotówkę. Do takiej próby oszustwa doszło wczoraj w Świdniku.

Wczoraj po godzinie 13.00 na telefon jednej z mieszkanek Świdnika zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Podczas rozmowy wypytywał o zgromadzone w banku środki finansowe, a gdy uzyskał odpowiedź, że rozmówczyni takie posiada stwierdził, że pracownicy banku współpracują z oszustami i jej pieniądze są zagrożone. Kobieta wykazała się czujnością i przerwała połączenie. Na szczęście nie poniosła żadnych strat i od razu powiadomiła świdnicką policję.

Policja apeluje raz: pamiętajmy, że funkcjonariusz Policji ani żadnego innego urzędu publicznego nigdy nie prosi nas o pieniądze, ani o udział w ,,tajnej akcji”. Nikomu nie podajemy stanu naszego konta bankowego, danych do konta, haseł oraz loginów. Jeżeli dzwoni do nas ktoś podający się za członka rodziny bądź znajomego z prośbą o pożyczkę, nie podejmujmy żadnych pochopnych decyzji. Bądźmy czujni i ostrożni. Skontaktujmy się z rodziną w celu potwierdzenia prośby. Wszystkie próby oszustwa zgłaszajmy na Policję.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button