AKTUALNOŚCI

Mieszkanka Warszawy pędziła w Dorohuczy 100 km/h

Już szósta osoba w powiecie świdnickim w tym roku utraciła prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów prawa ruchu drogowego jakim jest przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Tym razem to kobieta, która w miejscowości Dorohucza jechała o ponad 50 kilometrów na godzinę za szybko.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy kontrolują kierowców między innymi w miejscach, które mieszkańcy naszego powiatu zaznaczają na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako punkty, w których kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość. Policjanci weryfikują te informacje i dążą do eliminacji wskazanych zagrożeń

Wczoraj przed godziną 16:00 funkcjonariusze dokonywali kontroli prędkości w obszarze zabudowanym w miejscowości Dorohucza. Punkt ten został zaznaczony na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako miejsce, gdzie kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem marki BMW, która jechała z prędkością ponad 100 kilometrów na godzinę. Okazało się, że za kierownicą BMW siedziała 39-latka z Warszawy. Za przekroczenie dozwolonej prędkości została ukarana mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi. Za popełnione wykroczenie zostało jej również zatrzymane prawo jazdy.

KMZB pozwala na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Aby skorzystać z KMZB należy posiadać dostęp do Internetu i po uruchomieniu aplikacji zaznaczyć miejsce na mapie, które nas interesuje oraz rodzaj zagrożenia. Następnie zgłoszeniem zajmują się policjanci, którzy sprawdzają, czy rzeczywiście na wskazanym przez mieszkańców miejscu dochodzi do łamania prawa.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button