AKTUALNOŚCI

Kolejna rekordowa zbiórka WOŚP!

Niedzielny już 29 Finał WOŚP odbył się 31 stycznia. Kolejny rok z rzędu zbiórka okazała się rekordowa. Kwota deklarowana to 127 495 626 zł, w ubiegłym roku w tym samym czasie wyniosła zaś 115 362 894 złotych. W ciągu ostatnich 29 lat WOŚP zebrało ponad miliard złotych. Pieniądze zostały wykorzystane na zaopatrzenie krajowych szpitali w m.in. specjalistyczne sprzęty. A jak, w tym roku, przebiegały zbiórki w sztabach zlokalizowanych w powiecie świdnickim?

Tegoroczne fundusze zebrane podczas finału WOŚP zostaną przekazane dochód ze zbiórek zostanie przeznaczony na zakup sprzętu do oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i na potrzeby diagnostyki głowy.

I właśnie na te powyższe cele zbierały sztaby zlokalizowane w powiecie świdnickim. Najwięcej udało się zebrać w Świdniku. Dzięki hojności mieszkańców, którzy chętnie wrzucali pieniądze do puszek i e-skarbonki, ale także brali udział w licytacjach udało się zebrać łącznie 72 452,42 zł.

Z kolei w Piaskach, w sztabie utworzonym przy Miejskim Centrum Kultury, zebrano 13 969,14 zł:

Kochani, z wielką radością pragniemy podzielić się z Wami kwotą, którą udało się zebrać pomimo ograniczeń związanych z pandemią. Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wielkie dzięki dla wolontariuszy i darczyńców. Pamiętajcie dobro wraca.”- napisali organizatorzy na portalu społecznościowym.

7,281,29 zł to kwota jaką zebrano w gminie Trawniki, które po raz kolejny wsparły finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizator czyli Gminny Ośrodek Kultury, nie szczędził podziękowań dla wielu osób i darczyńców, które zaangażowały się w niedzielną zbiórkę:

” Dziękujemy naszym wspaniałym Wolontariuszom: Amelii, Amelii, Blance, Ilonie, Julii, Kalinie,Lenie, Mai, Martynie, Oliwii, Wiktorii, Zuzannie, a także Pani Kamili Kowalczyk, Właścicielom Cukierni Sikoreczka, Hotelu Regionalnego w Pełczynie, Pracowni Florystycznej Niezłe Kwiatki, Klubu- Pizzerii VID- BIL, wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w zbiórce online, licytacjach na allegro i zbiórce bezpośredniej oraz tym, którzy mimo, że nie pomagali to nie przeszkadzali.”

A ie ostatecznie udało się zebrać we wszystkich sztabach i podczas tegorocznych licytacji? Faktyczna kwota, która została zebrana podczas finału, zostanie ogłoszona 7 kwietnia, w Światowy Dzień Zdrowia.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button