AKTUALNOŚCI

Jedząc #DobrePączki możesz wesprzeć dzieci w Syrii

Ograniczony dostęp do edukacji odbiera dzieciom dzieciństwo, ale także szansę na dobrą przyszłość. Fundacja Świętego Mikołaja również w pandemii pomaga dzieciom w Syrii prowadząc świetlicę edukacyjną, w której dzieci uczą się, bawią i biorą udział w różnych zajęciach dodatkowych. Z okazji Tłustego Czwartku fundacja organizuje akcję charytatywną #DobrePączki, w ramach której chce zachęcić do wpłacania środków na kolejny rok działalności szkoły w Aleppo.

Zasady akcji są proste. Aby dołączyć do zabawy, wystarczy zrobić zdjęcie swojego pączka i udostępnić je na Facebooku z hashtagiem #dobrepączki, a następnie wpłacić minimum 5 zł na rzecz świetlicy w Aleppo. Kolejnym krokiem jest nominowanie 2 osób do udziału w zabawie. W swoim poście można wykorzystać przygotowany przez fundację tekst: Zostałem/am nominowany/a do udziału w zabawie, której celem jest zbiórka środków na świetlice dla dzieci z Aleppo w Syrii, którymi opiekuje się Fundacja Świętego Mikołaja. Do udziału w zabawie nominuję x i y.

Wszystkie informacje i numer konta znajdują się na stronie: www.mikolaj.org.pl/dobrepaczki oraz w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/232584165076595

-Nie możemy bezczynnie patrzeć na cierpienie syryjskich dzieci, dlatego nieprzerwanie od 2018 roku pomagamy dzieciom w Aleppo w Syrii. Dotychczas objęliśmy swoją pomocą ponad 10 tysięcy dzieci, ale kolejne bardzo potrzebują naszego wsparcia. Poprzez nieprzerwaną działalność naszej mini-szkoły pomagamy dzieciom w odzyskaniu straconego przez wojnę dzieciństwa i chcemy zapewnić im nieprzerwany dostęp do edukacji. Dlatego z okazji Tłustego Czwartku organizujemy akcję, dzięki której można zrobić coś dobrego. – komentuje Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

Można także podzielić się swoim 1% z dziećmi z Aleppo. Wystarczy wpisać w PIT numer KRS Fundacji Świętego Mikołaja (KRS 0000126602) i podać cel szczegółowy: pomoc dzieciom z Aleppo.

W Syrii mieszka 6 milionów dzieci w wieku szkolnym, co trzecie z nich nie chodzi do szkoły. Dlatego najważniejszym celem Fundacji Świętego Mikołaja jest pomoc dzieciom z Aleppo w powrocie do szkoły i umożliwienie im nieprzerwanej nauki. Fundacja obejmuje swoją pomocą dzieci i młodzież niezależnie od wyznania ich rodziców.

źródło: Fundacja Świętego Mikołaja

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button