AKTUALNOŚCI

Piaski: Kolejne dofinansowania na inwestycje w gminie

Burmistrz Gminy Piaski- Michał Cholewa podzielił się z mieszkańcami dobrymi informacjami dotyczącymi trzech inwestycji jakie będą realizowane na terenie Piask,a będą realizowane m.in. dzięki pozyskanym zewnętrznym funduszom oraz bardzo dobrej współpracy z organizacjami pozarządowymi. O jakie inwestycji dokładnie chodzi?

Jedną z inwestycji jest rozwój infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w gminie Piaski. Na ten cel udało się pozyskać blisko 240 tys. zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Kolejne inwestycje będę z kolei najbardziej służyć najmłodszym mieszkańcom gminy. Chodzi m.in o mobilne miasteczka rowerowe, które mają się pojawić jeszcze w tym roku.

” Będą one (przyp. red. miasteczka rowerowe) udostępniane w placówkach oświatowych, by każde dziecko mogło poznać zasady ruchu drogowego. Takie połączenie zabawy i nauki pozwoli najmłodszym bezpiecznie poruszać się na rowerze.”– mówi burmistrz M. Cholewa

Inwestycja będzie możliwa do zrealizowania dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Oświatowego „Edu – Copernicus”, natomiast sam zakup będzie sfinansowany ze środków LEADER pozyskanych za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Dolina Giełczwi.

Ale to nie koniec dobrych informacji dla najmłodszych. Kolejną atrakcją będzie nowy plac zabaw, który powstanie niedługo w Majdanie Kawęczyńskim. Część terenu lokalnego boiska zostanie zagospodarowana, a następnie ogrodzona oraz wyposażona w bezpieczną nawierzchnię i niezbędne urządzenia zabawowe.

” Ta długo wyczekiwana inwestycja zrealizowana zostanie dzięki OSP w Majdanie Kawęczyńskim i uzyskanemu przez straż dofinansowaniu w wysokości prawie 74 tysięcy złotych.”– mówi entuzjastycznie o tej inwestycji burmistrz M. Cholewa i dodaje, że każde pozyskane dofinansowanie cieszy bowiem pozwala na realizacje inwestycji zgłaszanych i oczekiwanych przez mieszkańców gminy.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button