AKTUALNOŚCIEDUKACJA

I MIEJSCE W LICEALIADZIE DLA SPORTOWCÓW Z " BRONKA"

W ubiegłym roku szkolnym sportowcy z I Liceum okazali się bezkonkurencyjni. W powiatowej Licealiadzie zajęli I miejsce zdobywając 674 pkt. W klasyfikacji wojewódzkiej zdobyli XIV lokatę. Turnieje rozgrywane były na stadionie SP7 a także w obiektach sportowych Gimnazjum nr 3, Zespołu Szkół w Piaskach, PCEZ i II LO. Uczniowie I Liceum zdobyli złoto w sztafetowych biegach przełajowych, sztafetach w pływaniu, piłce ręcznej i koszykowej. Opiekunami sportowców byli nauczyciele wychowania fizycznego L. Grobel-Wiśniewska, J. Kołodziejczyk oraz D. Sawicki. Zwycięski puchar odebrała 27 września podczas zebrania Miejsko – Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego L. Grobel-Wiśniewska.
Wyniki Zawodów Powiatowych „Licealiada” w roku szkolnym 2015/2016
I miejsce – I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego w Świdniku (674 pkt)
II miejsce – II Liceum Ogólnokształcące im. K.K.Baczyńskiego w Świdniku (567 pkt)
III miejsce – Zespół Szkół nr 1 i. C.K.Norwida w Świdniku (554 pkt)
IV miejsce – PCEZ im. Z. Puławskiego w Świdniku (399 pkt)