AKTUALNOŚCI

Ważna informacja dla pasażerów podróżujących do Wielkiej Brytanii

Od 15 lutego pasażerowie podróżujący do Wielkiej Brytanii mają obowiązek przedłożenia negatywnego testu na koronawirusa przed wjazdem do Wielkiej Brytanii zrobionego w ciągu 72h przed przyjazdem oraz dodatkowo zarezerwować termin testów w drugim i ósmym dniu kwarantanny w Wielkiej Brytanii.

Testy należy zamówić przed przyjazdem do Wielkiej Brytanii na specjalnie dedykowanej stronie brytyjskiego rządu, a numer referencyjny zamówionego pakietu wpisać w formularz lokalizacyjny. Formularz lokalizacyjny z numerem referencyjnym zarezerwowanego pakietu będzie sprawdzany przed wejściem na pokład samolotu.

Więcej informacji jak zarezerwować pakiet testów: https://quarantinehotels.ctmportal.co.uk/Quaran…/Home.aspx lub pod numerem telefonu +44 (0)1274 726424

Od wczoraj osoby przybywające z kraju znajdującego się na „czerwonej liście” lub które na 10 dni przed przyjazdem do Wielkiej Brytanii przebywały w kraju znajdującego się na tej liście (m.in. Portugalia, RPA, ZEA, Brazylia) będą zobowiązane do poddania się 10-dniowej kwarantannie w wyznaczonym hotelu na własny koszt. Konieczne będzie zarezerwowanie poprzez rządową platformę internetową pobytu w hotelu przed przyjazdem do Wielkiej Brytanii.

Pełna lista krajów znajdujących się na czerwonej liście jest dostępna na stronie: https://bit.ly/37gl8LI
Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/wielka-brytania

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button