SPORT

Sukces zawodniczek z Avii Świdnik

Żółto-niebieskie zawodniczki z Avii Świdnik mają już na swoim koncie ważne sukcesy. Dziewczyny znalazły się na 5 miejscu w rozgrywkach województwa lubelskiego oraz na 10 miejscu (na 36 drużyn) w rankingu województwa.

W eliminacjach do Centralnej Ligi Juniorek udział wzięło łącznie 12 drużyn z województwa lubelskiego, które zostały podzielone na trzy grupy po 4 drużyny. Niebiesko-żółte z Avii Świdnik awansowały do najlepszej 6 województwa. I choć finał rozgrywek był dwa razy odwołany, ze względu na pandemie COVID-19, ostatecznie udało się go rozegrać 12 lutego. Warunki nie były najłatwiejsze a dodatkowo pogoda też nie rozpieszczała, temperatura podczas finału wynosiła minus 10 stopni.

Dziewczyny z Avii swój pierwszy mecz rozegrały z drużyną z Krasnegostawu. Jednak, jak mówią trenerzy, po kardynalnym błędzie sędziów, czyli nie wybiciu tylko ustawieniu piłki z rzutu rożnego ręką nastąpiło niespodziewane wyprowadzenie piłki i strzał do bramki w ostatniej minucie meczu. W konsekwencji zawodniczki z Avii przegrały to spotkanie 0:1 z Kingą Krasnystaw, co niestety podcięło im skrzydła.

Kolejne trzy mecze rozegrane zostały z faworytami tj. Perłą Lublin- bezbramkowy remis, Suchowiczteam 0:0 oraz ze Startem Tomaszów Lubelski 0:0. Dopiero ostatni mecz skończył się dla naszych piłkarek przegraną 0:3 z drużyną z Białej Podlaskiej.

Z wyników i postawy drużyny zadowolony jest trener zawodniczek Avii- Tomasz Giełzak. Podkreśla, że najbardziej satysfakcjonująca była formacja obronna włącznie z bardzo dobrym występem bramkarki.

reklama reklama

” Dziewczęta bardzo się starały, były ambitne, waleczne i odpowiedzialne za wynik. Jednak w piłce nożnej sukces nie zależy jedynie od bronienia ale nade wszystko od zdobywania goli w danym meczu. W tym aspekcie byliśmy mało skuteczni. Można powiedzieć, że nasze napastniczki nie stanęły na wysokości zadania i poniekąd zawiodły moje oczekiwania.”- mówi trener i dodaje, że obecnie drużyna będzie pracować nad umiejętnością prowadzenia gry, ale przede wszystkim musi się skupić na jakości podań. Dodaje również, że: „Musimy obudzić kreatywność piłkarek w linii pomocy bo jak wiemy od tej formacji zależą poczynania linii ataku. Myślę, jeżeli uda nam się wyżej wymienione aspekty gry w piłkę nożną wprowadzić do naszej taktyki to wkrótce będziemy dumni z naszej drużyny”

” Na tę chwilę żadna drużyna nie ma tak dobrej i mocnej obrony jak Avia Świdnik. Są, jakby nie patrzeć, w pierwszej piątce najlepszych drużyn w całym województwie lubelskim, a w rankingu LZPN na 36 drużyn dziewczyny zajmują 10 miejsce.” – komentuje ostatnie dokonania piłkarek kierownik drużyny Ireneusz Szutko. Dodaje również, że najważniejszym celem był awans do finału CLJ i to udało się osiągnąć, a sam finał był już celem drugorzędnym.

„Nasze główne założenia i cel zostały osiągnięte. Biorąc pod uwagę, że to jest młoda, bo dopiero trzyletnia drużyna to awans do finału Centralnej Ligi Juniorek jest wielkim sukcesem.” – mówi I. Szutko.

W skład drużyny zawodniczek Avii Świdnik, trenowanej przez Tomasza Giełzaka, wchodzą: Widomska Iga. Kaczyńska Magdalena, Szutko Edyta, Szutko Wiktoria, Gołąb Zuzanna, Kusiak Natalia, Pędzisz Zofia, Kasprzak Julia, Bogusz Amelia oraz Kasprzak Nikola, Koczura Martyna, Jagiełło Malina.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button