AKTUALNOŚCIŻYCIE I STYL

Kolejna akcja krwiodawstwa już w marcu

Z potrzeby serca pomagać innym. Tym kierują się Honorowi Dawcy Krwi. Życie ludzkie jest darem nadrzędnym i trzeba robić wszystko aby krwi nie zabrakło do przeprowadzania zabiegów operacyjnych ratujących życie. To czynią Honorowi Dawcy Krwi, mieszkańcy naszego miasta i powiatu od 47 latmówi Andrzej Słotwiński Prezes Honorowy Klubu HDK-PCK im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki przy „PZL-Świdnik” S.A.

Jednocześnie prezes dziękuje wszystkim, którzy w dniu 31 stycznia uczestniczyli w akcji z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oddana wtedy krew uratowała już życie wielu osobom.

„Jesteśmy w dobie pandemii koronawirusa, w stacjach krwiodawstwa brakuje krwi, ponownie  zapraszamy w dniu 5 marca 2021 r. do oddawania krwi w ambulansie, który będzie oczekiwał na chętnych przy „PZL-Świdnik” S.A. Pamiętajmy o tym, iż jest wielu oczekujących na zabiegi operacyjne, a nasza kropla krwi może uratować kolejne życia. Krwi nie można wyprodukować, a jedynie człowiek może ją podarować. Może i nam kiedyś będzie potrzebny ten lek i znajdą się inni, którzy właśnie nam go podarują. A uśmiech uratowanej osoby przez naszą krew osoby to największe podziękowanie.”– dodaje A. Słotwiński.

Zapraszamy do udziału w tej akcji i przypominamy:

Reklama
  • zgłaszający się do oddania krwi powinni mieć ukończone 18 lat,
  • posiadać przy sobie dokument tożsamości/ dowód osobisty lub prawo jazdy/,
  • być wypoczętym, po spożyciu lekkiego śniadania, dzień wcześniej nie spożywać alkoholu i
  • być optymistycznie nastawionym iż wszystko będzie dobrze i że się uratowało komuś kolejne życie

reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button