AKTUALNOŚCI

Policja zatrzymała 3 nietrzeźwych rowerzystów

W poniedziałek 22 lutego w ciągu trzech godzin świdniccy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów. Niechlubny rekordzista miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Policja apeluje o rozsądek i ostrożność. Kierowanie rowerem po drodze publicznej, znajdując się w stanie nietrzeźwości jest bardzo niebezpieczne. Stwarza zagrożenie dla samego rowerzysty, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

W miniony poniedziałek, tuż po godzinie 9:00 w Siedliszczkach, piasecki patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej 34-letniego rowerzystę. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany w drodze postępowania mandatowego.  

Kolejny nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany przez ten sam patrol w miejscowości Siostrzytów. 25-latek jadący rowerem miał pół promila alkoholu w organizmie oraz został ukarany mandatem karnym.

Z kolei w południe patrol ruchu drogowego świdnickiej policji zauważył w miejscowości Struża Kolonia poruszającego się niepewnym torem jazdy rowerzystę. Okazało się, że 45-letni mężczyzna poruszający się jednośladem ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W tym przypadku interwencja policjantów również zakończyła się poprzez zastosowanie postępowania mandatowego.

W myśl aktualnie obowiązujących przepisów rowerzysta, który został zatrzymany przez policjanta podczas jazdy w stanie po spożyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi) zostanie ukarany mandatem karnym w wysokości od 300 do 500 zł. Z kolei jeśli rowerzysta był w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi) zostanie ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Kierowca może również odmówić przyjęcia mandatu karnego. Wówczas sporządzana jest odpowiednia dokumentacja, a sprawa ma swój finał w sądzie.

reklama reklama

źródło: KPP w Świdniku

Reklama

                                               

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button