AKTUALNOŚCI

Trawniki: Nowe kierownictwo i inne zmiany w trawnickim SP ZOZ

Wraz z nadejściem marca w SP ZOZ w Trawnikach pojawiło się kilka nowości. Dotyczą one zarówno zmian w strukturze kierownictwa placówką jak i w dostępności świadczeń dla mieszkańców.

1 marca 2021 roku Wójt Gminy Trawniki Damian Daniel Baj powierzył, na okres 6 lat, kierowanie jednostką organizacyjną gminy czyli Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Trawnikach Dr Dorocie Kierpce.

„Serdecznie gratuluję i wyrażam nadzieję na owocną współpracę dla zdrowia Naszych Mieszkańców. Plany na funkcjonowanie SPZOZ oraz istotne informacje z bieżącej pracy jednostki, Pani Doktor przekaże na najbliższej sesji Rady Gminy Trawniki.”– poinformował wójt.

SP ZOZ Trawniki informuje również o planowanym zatrudnieniu lekarza pediatry, który W niepełnym wymiarze godzin jeszcze w marcu bieżącego roku rozpocznie pracę w trawnickim Ośrodku.

Jednocześnie SPZOZ w Trawnikach informuje o uruchomieniu strony internetowej, która będzie stale aktualizowana: www.spzoztrawniki.pl

reklama reklama

TELEPORADY

Ponadto od 1 marca zmianie uległy zasady udzielania teleporad. Teraz będą one dostępne będą dla osób od 7 do 64 roku życia. Zarówno małe dzieci, jak i osoby powyżej 65 roku życia, będą przyjmowani stacjonarnie czyli bezpośrednio w Ośrodku Zdrowia. Oczywiście, w przypadku zlecenia na wyroby medyczne, recepty czy niezbędne zaświadczenia osoby powyżej 65 roku życia również mogą kontaktować się z placówką w formie teleporady. Jest to nadal rekomendowana forma, gdyż ryzyko zakażenia wirusem Sars-Cov 2 jest nadal duże.

SZCZEPIENIA

SPZOZ Trawniki informuje także o kontynuacji (od 25 stycznia br.) szczepień przeciwko SARS-COV 2. W dalszym ciągu szczepieni są seniorzy w wieku powyżej 70 roku życia i tylko dla tej grupy wiekowej obecnie trwają zapisy. Niezależnie od gotowości wykonywania większej ilości szczepień, SPZOZ w Trawnikach otrzymuje do realizacji szczepień jedynie 30 dawek tygodniowo. Zaszczepionych zostało 150 osób, w tym 60 otrzymało już 2 dawki. W dalszej kolejności (prawdopodobnie od 22 marca) rozpoczną się zapisy osób w wieku powyżej 60 r. ż. o czym będziemy informować.

BEZPŁATNE BADANIA SŁUCHU

SP ZOZ w Trawnikach zaprasza mieszkańców gminy Trawniki, w grupie wiekowej od 55 lat wzwyż, na bezpłatne badania słuchu w ramach projektu pn. “Przesiewowa ocena jakości słuchu wśród pacjentów poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej”. Projekt ma na celu zwiększenie świadomości pacjentów w zakresie profilaktyki słuchu i skierowany jest do wszystkich pacjentów w wieku 55+ zarówno objawowych jak i tych zupełnie bezobjawowych.

Po szczegółowe informacje prosimy zgłaszać się telefonicznie do przychodni pod nr tel. 58-56-020.

źródło: www.trawniki-online.pl

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button