AKTUALNOŚCI

Tragiczny wypadek w Struży Kolonii

Świdniccy policjanci wspólnie z Prokuraturą Rejonowa w Świdniku wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W nocy z 4 na 5 marca samochód ciężarowy potrącił śmiertelnie 52-letniego mężczyznę.

Minionej nocy, około godz. 23.45 w miejscowości Struża Kolonia na trasie Piaski-Chełm doszło do zdarzenia drogowego. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, 44-letni kierowca pojazdu ciężarowego, jadąc po nieoświetlonym odcinku drogi K12 w ostatniej chwili zauważył pieszego mężczyznę, który nie posiadał na sobie żadnych elementów odblaskowych. Doszło do potrącenia pieszego. Pomimo podjętej resuscytacji 52-latek zmarł.

Na miejscu zdarzenia oprócz policjantów interweniowali również piaseccy strażacy oraz załoga karetki pogotowia ratunkowego. Wszystkie czynności nadzorował prokurator Prokuratury Rejonowej w Świdniku z udziałem biegłego w dziedzinie wypadków drogowych.

Badanie stanu trzeźwości kierowcy potwierdziło, że był trzeźwy.

Czynności w tej sprawie trwają. Policjanci ustalając okoliczności wypadku zwracają się z prośbą do bezpośrednich świadków tego zdarzenia. Ich informacje, ewentualnie nagranie z samochodowych videorejestratorów mogą pomóc odtworzyć przebieg zdarzenia.

reklama reklama

Osoby, które były bezpośrednimi świadkami zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Świdniku.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button