KULTURA I ROZRYWKA

Stwórz „Tajemniczy ogród dla pszczół i dzikich zapylaczy”

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zachęca mieszkańców regionu do poznania zwyczajów pszczół i do udziału w konkursie na przygotowanie terenu przyjaznego pszczołom pn. „Tajemniczy ogród dla pszczół i dzikich zapylaczy”.

Zadaniem uczestników jest utworzenie ogrodowego zakątka w oparciu o rośliny miododajne oraz elementy wyposażenia, takie jak domki i poidełka dla owadów. W konkursowe szranki mogą stawać osoby prywatne (w kategorii indywidualnej) oraz placówki oświatowe i opiekuńcze (w kategorii szkolnej).

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w projekcie?

Po pierwsze zgłosić zamiar utworzenia ogrodu do 7 kwietnia, a następnie czekać na przyznanie kodu przez organizatora i… zacząć działać. Zadaniem zespołów w kategorii szkolnej jest nie tylko wykonanie ogrodu, ale też uczestnictwo w zajęciach o życiu i znaczeniu pszczół. Na sprawozdania i fotografie organizator czeka do 15 września.

Uwaga: zgłoszenia do konkursu oraz dokumentację z realizacji konkursowego zadania należy wysyłać wyłącznie w wersji elektronicznej.

reklama reklama

Na autorów sześciu najpiękniejszych ogrodów (po 3 w każdej kategorii) czekać będą atrakcyjne nagrody rzeczowe, a na uczniów zwycięskich szkół i przedszkoli – dodatkowe upominki i wyjazd na warsztaty pszczelarskie. Z kolei w kategorii indywidualnej jury przyzna także 50 wyróżnień w postaci równorzędnych nagród rzeczowych.

Do uczestnictwa zapraszają:

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie (organizator) w partnerstwie z Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie(współorganizator), Kuratorium Oświaty w Lublinie (współorganizator).

Wszelkie szczegóły znajdują się TU

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button