AKTUALNOŚCI

Wystawiła sukienkę za 60 złotych. Straciła 1300 zł

Kobieta wystawiła towar do sprzedaży na popularnym portalu ogłoszeniowym. Osoba zainteresowana kupnem przesłała jej fałszywe potwierdzenie zapłaty oraz link, gdzie 42-latka wpisała dane swojej karty płatniczej.

42-latka opowiadając policjantom jak doszło do oszustwa wyjaśniła, że za pośrednictwem popularnego portalu wystawiła do sprzedaży sukienkę za 60 złotych. Ktoś zainteresował się ogłoszeniem.

Pokrzywdzona otrzymała link z informacją o dokonaniu zapłaty za sukienkę. Po wejściu w link miała wpisać dane swojej karty bankomatowej, numer identyfikacyjny do konta i hasło. Kupujący zapewniał, że jest to konieczne, aby pieniądze zostały zaksięgowane na koncie 42-latki.

Kobieta, przekonana, że jest to standardowa procedura, udostępniła dane. Po pewnym czasie zalogowała się na swoje konto bankowe i zobaczyła, że został tam zrealizowany przelew na kwotę ponad 1300 złotych. Domyśliła się wówczas, że została oszukana. W banku zmieniła kody dostępu do konta. O przestępstwie powiadomiła policjantów.

Policja przypomina, że korzystając z Internetu powinniśmy zachować ostrożność i zdrowy rozsądek. Jeśli nieznana osoba wysyła nam link, który otwiera stronę, gdzie mamy podać swoje dane – zachowajmy czujność. Najlepiej z tego nie korzystać!

reklama reklama

źródło: Policja

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button