EDUKACJA

Piaski: Nauka pływania i transport dla najmłodszych

Jeszcze w ubiegłym roku Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłosił otwarty konkurs na składanie wniosków na dofinansowanie w 2021 r. organizacji zajęć sportowych dla uczniów. Dziś już wiemy, że takie pieniądze udało się otrzymać Gminie Miejskiej Piaski. Ale to nie koniec dobrych informacji.

Ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów Gmina Miejska Piaski otrzymała dotację w wysokości 10 tysięcy złotych na naukę pływania dla uczniów klas I-III z Zespołu Szkół w Bystrzejowicach Pierwszych.

„Mimo ostatnich trudności na koniec tygodnia świetne informacje dla naszych dzieciaków w klasach 1-3. Rok 2021 będzie rokiem aktywności fizycznej wśród dzieci ze szkół podstawowych w naszej gminie.”- ogłosił burmistrz Piask Michał Cholewa. Dodał również, że gmina dołoży, z własnych środków, do projektu kolejne 10 tysięcy złotych dzięki czemu zapewniony zostanie również transport oraz ubezpieczenie uczestników zajęć pływania.

To nie koniec pozytywnych wiadomości dla uczniów z tej gminy. W Szkole Podstawowej w Piaskach, ze środków gminnych i ministerialnych, zorganizowane zostaną z kolei zajęcia gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej. Będą z nich mogli skorzystać również uczniowie z klas od I do III. Zaplanowano zajęcia będą się odbywać dwa razy w tygodniu. Jak dodaje burmistrz M. Cholewa:

„Projekty te są odpowiedzią na zmniejszającą się aktywność ruchową naszych pociech, co skutkuje wadami postawy, otyłością i nadwagą. Mam tylko nadzieję, że sytuacja epidemiczna w naszym kraju pozwoli na realizację wszystkich zaplanowanych działań.”

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button