AKTUALNOŚCI

Świdnik: Anonimowa wiadomość o podłożeniu trującego gazu w przedszkolu

Dziś rano dyrekcja Przedszkola nr 3 w Świdniku otrzymała niepokojącą wiadomość e-mail. Była to anonimowa informacja o podłożeniu trującego gazu w budynku przy ul. Hotelowej. Sprawę natychmiast zgłoszono Policji oraz Straży Pożarnej.

-Zgłoszenie o takim zdarzeniu wpłynęło o godz. 11.29. Dyrekcja przedszkola poinformowała, że o godz. 10.30 na skrzynkę pocztową wpłynęła wiadomość o tym, że na terenie budynku znajduje się dozownik z trującym gazem– wyjaśnia asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Policjanci przeszkoleni w kierunku sapersko-minerskim sprawdzili budynek. Nie stwierdzono zagrożenia. Dyrekcja, zgodnie z rekomendacją służb, nie zarządziła ewakuacji.

Aktualizacja:

Właśnie otrzymaliśmy informację od Policji, że taką samą wiadomość dostała dziś również dyrekcja Przedszkola nr 7 w Świdniku.

reklama reklama

– Policjanci po sprawdzeniu budynku ustalili brak zagrożenia, jednak dyrekcja zdecydowała o ewakuacji. Ewakuowano 103 dzieci oraz 27 pracowników przedszkola – informuje asp. Elwira Domaradzka.

Aktualizacja II:

O godz. 14.30 otrzymaliśmy od policji informację o kolejnym alarmie dotyczącym podłożenia trującego gazu w budynku. Tym razem taka wiadomość dotarła do niepublicznego przedszkola przy al. Lotników Polskich.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button