AKTUALNOŚCI

Młody kierowca z Łęcznej wpadł na policyjny radar w Krzesimowie

21-latek z Łęcznej stracił na trzy miesiące prawo jazdy z powodu rażącego naruszenia przepisów ruchu drogowego. To już kolejny przypadek, kiedy aktywność lokalnej społeczności poprzez wykorzystanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa przyczynia się do eliminowania z ruchu m.in. kierowców lekceważących przepisy ograniczenia prędkości.

Wczoraj w miejscowości Krzesimów policjanci ze świdnickiej drogówki kontrolowali prędkość kierujących w związku ze zgłoszeniami naniesionymi w tym miejscu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na policyjny radar „wpadł” kierowca, który swoim audi jechał o 74km więcej niż obowiązujące tam ograniczenie prędkości.

Okazało się, że za kierownicą pojazdu znajdował się 21-letni mieszkaniec Łęcznej. Za wykroczenie został ukarany mandatem karnym oraz 10 punktami. Dodatkowo zostało mu zatrzymane prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Policja przypomina, że na platformie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa można sprawdzić jakie zagrożenia są wskazywane w naszej okolicy jako uciążliwe lub samemu można takie zgłoszenie nanieść, każde z nich będzie weryfikowane przez policjantów.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button