KULTURA I ROZRYWKA

Rusza konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich!

Koła Gospodyń Wiejskich z całej Polski mają okazję pochwalić się swoimi popisowymi potrawami regionalnymi. Miejskie Centrum Kultury w Piaskach zachęca członków kół z terenu gminy do podjęcia rywalizacji.

Konkurs kulinarny – „Bitwa Regionów 2021” po roku przerwy spowodowanej pandemią ponownie zaprasza w nowej formule. Jury będzie oceniać pomysł na potrawę regionalną oraz jej prezentację w formie krótkiego filmu wideo.

Chodzi o przygotowanie opisu receptury i przepisu wykonania tradycyjnej
potrawy charakterystycznej dla regionu działania Koła
Gospodyń Wiejskich.

Konkurs organizuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

– Jesteśmy solidarni z rolnikami i dlatego przygotowujemy dania regionalne z lokalnych produktów, do czego zachęcamy Koła Gospodyń Wiejskich poprzez konkurs „Bitwa Regionów”. Tegoroczna, szósta edycja będzie odbywała się w warunkach trwającej epidemii COVID-19 i podobnie jak nasze życie przeniesie się częściowo do przestrzeni wirtualnej – zachęca Grzegorz Puda, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

reklama reklama

W piątej edycji w 2019 r. wzięło udział prawie 800 KGW. Najlepsze danie – nadzianą roladę z kaczki w towarzystwie gołąbków z modrej kapusty – przygotowała drużyna z Gorzykowa w woj. wielkopolskim.

Czy w tym roku zespół z naszego regionu stanie na podium? Przekonamy się podczas wielkiego finału jesienią. W tym roku pula nagród wyniesie ponad 35 tys. zł.

MCK w Piaskach zachęca do udziału i zapewnia wsparcie. Więcej szczegółów można uzyskać: m.jakubowska@mckpiaski.pl, tel.: 537-800-462.

Reklama


Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button