AKTUALNOŚCI

Przyjechał na stację kompletnie pijany

Pracownica jednej ze stacji paliw w Świdniku wykazała się niezwykłą czujnością. Kobieta widząc niepewnie zachowującego się klienta, wspólnie z innym pracownikiem zabrała kluczyki kierowcy i uniemożliwiła mu dalszą jazdę.

Minionej nocy, tuż po godz. 2.00 dyżurny świdnickiej policji został zaalarmowany o nietrzeźwym kierującym na jednej ze stacji paliw w Świdniku.

Jak się okazało na miejscu, pracownica sklepu widząc, że mężczyzna ma bełkotliwą mowę oraz problem z samodzielnym poruszaniem się, wspólnie z innym pracownikiem, odebrała kluczyki do pojazdu mężczyźnie i uniemożliwiła mu dalszą jazdę.

Jej przypuszczenie utwierdził fakt, że ten sam mężczyzna w ciągu ostatniej godziny był na stacji i m.in. zakupił alkohol, po czym ponownie powrócił, by kupić papierosy.

Kierującym okazał się 69-letni mieszkaniec gminy Głusk. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Alkometr wskazał 3 promile alkoholu w jego organizmie. Natomiast sprawdzenie danych personalnych kierowcy, ujawniło, że ma on aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Teraz dokumentacja sprawy trafi do sądu karnego, który zdecyduje o konsekwencjach prawnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Reklama
reklama reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również
Close
Back to top button
Close
Close