AKTUALNOŚCI

Stracili prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości

Kolejnym dwóm kierowcom świdniccy policjanci zatrzymali prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Jeden z nich jechał aż o 82 kilometry na godzinę za szybko. Za rażące naruszenie przepisów kierowcom od razu zatrzymano prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

Po godzinie 12, w miejscowości Mełgiew, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej mieszkankę gminy Rybczewice, która jadąc audi przekroczyła o 63 kilometry na godzinę obowiązującą w obszarze zabudowanym prędkość. Natomiast, dwie godziny później, w Jackowie kierowca opla jechał z prędkością 132 kilometrów na godzinę. Okazało się, że za kierownicą znajdował się 22-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego.

Dla kierujących, zbyt szybka jazda, zakończyła się w postępowaniu mandatowym oraz nałożono na nich po 10 punktów karnych. Najbardziej dolegliwą karą jest jednak utrata prawa jazdy na okres trzech miesięcy, którą obligatoryjnie nakłada się na kierowców, którzy w obszarze zabudowanym jadą z prędkością większą o 50 kilometrów na godzinę niż ta obowiązująca. Policja apeluje o rozwagę i rozsądek oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.

Pamiętajmy, że prędkość wciąż stanowi jedną z głównych przyczyn wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button