AKTUALNOŚCI

Szczepienia świdnickich strażaków

Dziś przeprowadzone zostały kolejne szczepienia strażaków z PSP i OSP z terenu powiatu świdnickiego. W Szpitalu Powiatowym w Łęcznej zaszczepiono 3 strażaków z Państwowej Straży Pożarnej oraz 22 strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych. Wcześniej, 26 marca, zaszczepionych zostało 3 strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Świdniku i 23 druhów z jednostek OSP. W ramach szczepień dla grupy 1C „służby mundurowe” przeciw COVID-19 zaszczepiło się już w sumie 51 strażaków.

fot. KPPSP w Świdniku

Proces szczepień przeciw COVID-19 dla służb mundurowych rozpoczął się 24 marca. Od tego dnia na terenie całego kraju systematycznie szczepieni są kolejni funkcjonariusze. Proces szczepień funkcjonariuszy służb mundurowych odbywa się w szpitalach węzłowych i łącznie w 133 punktach szczepień. Większość z nich to placówki służby zdrowia MSWiA. Szczepienia funkcjonariuszy służb mundurowych koordynuje Komenda Główna Policji.

Przez pierwszych pięć dni szczepień (od 24 do 28 marca br.) zaszczepionych zostało ponad 16 tys. funkcjonariuszy służb mundurowych. Największą grupę stanowią policjanci. Pierwszą dawkę szczepionki firmy AstraZeneca przyjęło 7,6 tys. funkcjonariuszy Policji. Zaszczepiło się już również ponad 3,5 tys. strażaków-ochotników, ponad 2,3 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 600 strażników granicznych.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button