AKTUALNOŚCI

Niebezpieczne znalezisko podczas spaceru

30-centymetrowy pocisk artyleryjski burzący z okresu II wojny światowej został znaleziony na granicy lasu w rejonie Majdanu Mętowskiego przez spacerowicza. O znalezisku mężczyzna powiadomił policję.

1 kwietnia, po godzinie 15 mężczyzna spacerujący przy lesie zauważył w pobliżu drzewa skorodowany przedmiot przypominający pocisk. Od razu powiadomił telefonicznie funkcjonariuszy policji. Przybyli na miejsce mundurowi potwierdzili, że znalezisko to pocisk artyleryjski burzący wraz z zapalnikiem pochodzący z okresu II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko do czasu przybycia wyspecjalizowanej grupy sapersko-minerskiej, która zabezpieczyła pocisk oraz sprawdziła czy w rejonie nie ma innych podobnych przedmiotów.

Pamiętajmy, że w przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie policję. Nie należy go dotykać, czy też przenosić w inne miejsce. Ważne jest również to, aby do czasu przybycia właściwych służb, zabezpieczyć miejsce znaleziska i nie dopuścić, by inne osoby nieświadome zagrożenia naraziły się na niebezpieczeństwo.

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button