AKTUALNOŚCI

Pożar zabrał im cały dobytek

2 kwietnia w Świdniku doszło do pożaru w bloku przy ul. Reja. (pisaliśmy o tym TU). Ogień pojawił się w części poddasza. Prawdopodobną przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej. Niestety, niemal doszczętnie spłonęło mieszkanie na poddaszu, należące do sześcioosobowej rodziny. Teraz małżeństwo z czwórką dzieci znalazło się w trudnej sytuacji.

fot. zrzutka.pl

4-letni Cyryl, 6-letni Marcel, 14-letni Antoś, 17-letni Igor oraz mama Marta i tata Janek pozostali tylko z tym, co mieli na sobie.

Jak pomóc rodzinie?

Już jutro, 9 kwietnia, przy budynku SP 3 (dawny budynek Gimnazjum nr 1), w godzinach od 16.00 do 17.00 będzie prowadzona zbiórka rzeczowa i finansowa, zorganizowana przez rodziców i uczniów szkoły.

„Zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce dla rodziny naszego kolegi, ucznia naszej szkoły, która straciła wszystko w pożarze(…) Zbieramy wszelką chemię domową, proszki do prania, płyny do mycia, płyny od tłuszczu, ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne, duże worki na śmiecie, rękawice gumowe, zmywaki kuchenne i wszystko, czego używa się w każdym domu. Będzie też puszka, do pomocy finansowej.” – apelują organizatorzy.

Wesprzeć rodzinę można również za pośrednictwem portalu zrzutka.pl

reklama reklama

„Pożar strawił większość, reszta nie nadaje się do użytku ze względu na okopcenie, zalanie. Sami nie udźwigną tego problemu, dlatego zwracamy się z prośbą do Państwa o wpłatę nawet najdrobniejszej kwoty na remont mieszkania po pożarze i środki na bieżące ich potrzeby” – czytamy w opisie zbiórki.

Reklama

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również
Close
Back to top button
Close
Close