AKTUALNOŚCI

Mieszkańcy Świdnika nie dali się oszukać

Wczoraj dyżurny świdnickiej policji odebrał aż dziewięć zgłoszeń od mieszkańców Świdnika o możliwej próbie oszustwa. Do wszystkich osób dzwoniła osoba podająca się za funkcjonariusza policji.

W zależności od tego jak toczyła się rozmowa, wypytywał dlaczego osoby te nie stawiały się na wezwania na policję, o oszczędności, o ilość kont bankowych oraz informował, że zgromadzone środki są zagrożone kradzieżą oraz że prowadzona jest akcja policji wymierzona w oszustów podszywających się za policjantów.

Na szczęście czujni mieszkańcy Świdnika orientowali się w porę, że może to być oszustwo i nie kontynuowali rozmów, a o zaistniałym fakcie poinformowali już prawdziwych policjantów.

Pamiętajmy, że zarówno Policja, jak również inne instytucje państwowe nie przekazują drogą telefoniczną informacji o swoich akcjach i nigdy nie proszą o przekazanie żadnych pieniędzy.

Jeżeli znajdziemy się w podobnej sytuacji, rozłączmy się z rozmówcą i zadzwońmy do osoby, za którą podawał się dzwoniący. Skontaktujmy się również z innymi członkami rodziny lub policjantami mogącymi potwierdzić lub też zaprzeczyć danej sytuacji.

Nie działajmy pochopnie, w emocjach. Każdorazowo w chwili wątpliwości natychmiast zadzwońmy na numer alarmowy 112 lub na numer dyżurnego świdnickiej jednostki, gdzie policjant udzieli nam informacji jak mamy dalej postępować. Pamiętajmy, zanim wybierzemy numer alarmowy, rozłączmy się z poprzednim rozmówcą.

Reklama
reklama reklama

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close