AKTUALNOŚCI

Groźny wypadek na skrzyżowaniu. 6 osób w szpitalu

Sześć osób trafiło do lubelskich szpitali po wczorajszym zderzeniu się dwóch samochodów osobowych w Świdniku. Jedno z aut dachowało.

Wczoraj po godzinie 19:00 dyżurny świdnickiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w rejonie skrzyżowania ulicy Piaseckiej w Świdniku z Aleją Tysiąclecia w Lublinie, w którym brały udział dwa pojazdy.

Natychmiast na miejsce skierowano wszystkie służby. W chwili przybycia strażaków 3 osoby znajdowały się jeszcze w pojazdach i konieczna była ich ewakuacja.

Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący pojazdem marki Volkswagen, 36-letni mieszkaniec gminy Milejów jadąc w kierunku Lublina nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 24-letniej mieszkance Świdnika kierującej samochodem marki Volvo, która poruszała się Aleją Tysiąclecia w kierunku Chełma. W wyniku zderzenia pojazdów volvo dachowało.

Do szpitali z obrażeniami ciała zostali przewiezieni wszyscy uczestnicy zdarzenia: po troje z każdego z pojazdów. Kierowcy byli trzeźwi.

Do zdarzenia zadysponowano dwa pojazdy pożarnicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej ze Świdnika oraz dwa pojazdy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 z Lublina i 14 strażaków. Poza siłami i środkami z Państwowej Straży Pożarnej na miejsce przybyło 5 zespołów ratownictwa medycznego, 5 radiowozów oraz pojazd służby drogowej.

reklama reklama

Działania straży pożarnej zakończyły się z chwilą transportu ostatniej osoby poszkodowanej do szpitala o godzinie 20:28.

Po zdarzeniu w miejscu, gdzie znajdowały się uszkodzone samochody ruch był wstrzymany, a Policja wyznaczyła objazdy. Teraz świdniccy policjanci będą dokładnie wyjaśniać okoliczności wypadku.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close