SPORT

Wraca sport na świeżym powietrzu. Aktualne zasady organizacji zajęć

Co najmniej do 25 kwietnia przywrócona została możliwość organizowania zajęć sportowych dla amatorów, prowadzonych w obiektach na otwartym powietrzu, w grupach liczących do 25 osób. Oznacza to m.in. możliwość ponownego otwarcia Orlików oraz organizacji zawodów sportowych (także w obiektach zamkniętych).

W rozporządzeniu z 15 kwietnia br., zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Rada Ministrów zadecydowała o zniesieniu części obostrzeń w zakresie prowadzenia działalności sportowej.

Zgodnie z nowymi regulacjami przywrócona została możliwość korzystania z obiektów sportowych na otwartym powietrzu pod warunkiem uwzględnienia limitu 25 osób, a także organizowania współzawodnictwa sportowego oraz zajęć sportowych i wydarzeń sportowych dla dzieci i młodzieży uczestniczących we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy – zarówno w obiektach zamkniętych, jak i na otwartym powietrzu oraz bez limitu osób.

Organizator zajęć zobowiązany jest do zapewnienia dezynfekcji sprzętu sportowego, a uczestnicy do dezynfekcji rąk przed i po zajęciach. Między zajęciami kolejnych grup wymagana jest 15-minutowa przerwa tak, żeby poszczególne grupy nie spotykały się na obiekcie.

Zgodę na organizację zajęć musi wyrazić zarządca danego obiektu. Dyrekcja szkoły w przypadku obiektów przyszkolnych lub Jednostka Samorządu Terytorialnego w przypadku obiektów samorządowych.

reklama reklama

Zajęcia muszą spełniać wszystkie wyżej wymienione wymagania sanitarne. Zaleca się również, aby w drodze na zajęcia i z zajęć wszyscy przestrzegali zasady DDM – dystans, dezynfekcja, maseczka.

W związku ze złagodzeniem obowiązujących obostrzeń odblokowany zostaje kalendarz, w którym animatorzy mogą zaplanować swoje zajęcia realizowane w ramach projektu „Lokalny animator sportu”. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub pytań związanych z organizacją zajęć można kontaktować z infolinią projektu (+ 48 22 834 60 40), która jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30-16:00, lub pod adresem mailowym: kontakt@projektorlik.pl.

Nadal natomiast obowiązują ograniczenia dotyczące korzystania z basenów, siłowni, klubów i centrów fitness.

źródło: Serwis Samorządowy PAP

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również
Close
Back to top button
Close
Close