AKTUALNOŚCI

Uwaga, planowane jest szczepienie lisów. Nie wolno dotykać preparatu

Lubelski Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował, że w dniach 24 – 26 kwietnia na terenie województwa lubelskiego planowane jest ochronne szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

Szczepionka ma być zrzucana z samolotów, w ilości 20 – 30 dawek na 1 kilometr kwadratowy. Zrzuty obejmą kompleksy leśne, pola, łąki z pominięciem terenów zabudowanych. Szczepienie lisów obejmie również Świdnik. Akcja ma być przeprowadzona w poniedziałek 26 kwietnia. Szczepionki zostaną rozłożone ręcznie w okolicy siedziby P.K. Pegimek i lasu Rejkowizna.

Dawkę szczepionki stanowi blister aluminiowo – plastykowy wielkości około 3 cm, zawierający szczepionkę zatopioną w przynęcie o intensywnym zapachu. Lubelski Wojewódzki Lekarz Weterynarii przestrzega – nie wolno dotykać szczepionki. Jeśli preparat dostanie się do ust, oczu, nosa lub skaleczenia skóry, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Ręce lub inne nie zakryte części ciała, które miały kontakt ze szczepionką należy natychmiast dokładnie umyć wodą z mydłem.

Pamiętajmy, każdy kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy niezwłocznie zgłosić lekarzowi weterynarii. Przez dwa tygodnie po wyłożeniu szczepionki nie należy puszczać wolno psów i kotów, aby nie dostały się do miejsc, gdzie wyłożono szczepionkę

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button