AKTUALNOŚCI

Świdnik: Zbiornik retencyjny będzie na czas

Do naszej redakcji odezwał się mieszkaniec Świdnika, właściciel garażu na ul. Kusocińskiego z pytaniem : „kiedy wreszcie skończona będzie budowa zbiornika retencyjnego?„. Jak mówił, według medialnych informacji, miał to być marzec tego roku. Tymczasem budowa nie została jeszcze oficjalnie zakończona. W związku z tym mieszkaniec obawia się zalania swojego mienia. Sprawdziliśmy kiedy dokładnie zbiornik zostanie oddany do użytku.

Według pierwotnych planów budowa kolektora wód deszczowych usytuowanego na granicy Świdnika i Krępca miała się zakończyć w listopadzie ubiegłego roku. Ze względu na pandemię koronawirusa plany uległy jednak zmianie. Pod koniec ubiegłego roku do dokończenia pozostały jeszcze m.in. zbiornik retencyjny i dwa kolejne, oczyszczające wodę. I właśnie o zbiornik retencyjny pytał nas mieszkaniec Świdnika.

Wstępnie mówiło się, że prace zakończyć się mają w I kwartale bieżącego roku. Przewidywano, że będzie to marzec 2021 r. Jednak, po raz kolejny, ze względu na trudności spowodowane pandemią, termin zakończenia przesunął się nieznacznie, bo na koniec kwietnia. Nadal jest to jednak zaplanowany I kwartał tego roku. Jak mówi naszej redakcji wiceburmistrz Świdnika- Marcin Dmowski, tym razem nie ma już mowy o aneksowaniu umowy:

” Faktycznie umowa z marca została przedłużona do końca kwietnia tego roku. Nie przewidujemy już jednak żadnych zmian. Wszystko idzie zgodnie z planem i wraz z końcem I kwartału tego roku, inwestycja zostanie oficjalnie zakończona i oddana do użytku.”- mówi wiceburmistrz i dodaje, że już teraz mieszkańcy nie powinni obawiać się zalewania:

” Mimo, że oficjalnie budowa jeszcze trwa, zbiornik już działa. Wszystkie przyłącza bowiem zostały wykonane, co zapewnia ochronę przed zalewaniem, zwłaszcza podczas nagłych opadów deszczu.”

Jak widać, mimo zeszłorocznych przesunięć i trudności, prace udało się zakończyć w zakładanym na jesieni ubiegłego roku terminie. Mieszkańcy nie muszą się więc już obawiać opóźnień. Przypomnijmy, że kolektor był długo wyczekiwaną inwestycją w Świdniku. Efektem przedsięwzięcia będzie teraz zredukowanie problemów z zalewaniem budynków i lokalnych terenów podczas intensywnych opadów deszczu.

Reklama
reklama reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close