AKTUALNOŚCI

Świdnik: Potrącił rowerzystę i uciekł. Moment nagrały kamery

W minioną sobotę po godzinie 17:30 dyżurny świdnickiej policji otrzymał zgłoszenie, że na Alei Lotników Polskich w Świdniku kierowca samochodu osobowego potrącił rowerzystę. Natychmiast na miejsce zdarzenia został skierowany patrol ruchu drogowego.

Jak ustalili policjanci, 78-letni mieszkaniec Świdnika jadąc na rowerze drogą dla rowerów i przejeżdżając przez ulicę, został potrącony przez kierowcę, który nie zatrzymując się odjechał z miejsca zdarzenia. Rowerzysta odniósł obrażenia kwalifikujące zdarzenie na wypadek drogowy.

Moment został zarejestrowany przez kamery monitoringu. Policjanci szybko ustalili numery rejestracyjne, a następnie użytkownika pojazdu marki Mazda, który brał udział w zdarzeniu. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Świdnika. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

Mężczyzna przyznał się do potrącenia rowerzysty i oświadczył, że spanikował, dlatego oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali 22-latkowi prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close