AKTUALNOŚCI

Mieszkańcy wskazali miejsce, świdnicka policja zatrzymała kierowcę z promilami

Policjanci ze świdnickiej drogówki wyeliminowali, w piątek 30 kwietnia, z ruchu nietrzeźwego kierowcę. Ponadto okazało się, że mężczyzna miał cofnięte uprawnienia. 42-latek został zatrzymany do kontroli drogowej w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od września 2016 roku. Jest to narzędzie stworzone z myślą o poprawie bezpieczeństwa mieszkańców poprzez informowanie Policji o pojawiających się w danej okolicy zagrożeniach.

Nanosząc zagrożenie przekazujemy policjantom informacje o niepokojących nas zdarzeniach. Policja ma 2 dni na podjęcie zgłoszenia i 5 dni na jego weryfikację. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążą do usunięcia wskazanego niebezpieczeństwa.

Jednym z zagrożeń, które pojawiło się na mapie w miejscowości Wola Piasecka, było przekraczanie dopuszczalnej prędkości. W piątek rano policjanci ze świdnickiej drogówki kontrolowali prędkość we wskazanym przez mieszkańców rejonie. Po godzinie 6 funkcjonariusze podjęli interwencję wobec kierującego renault, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Radar wskazał 89km/godz. w miejscu, gdzie prędkość wynosić może maksymalnie 50km/godz.

Okazało się, że za kierownicą pojazdu znajduje się 42-latek z gminy Jabłonna. Policjanci od razu wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy i miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, gdyż uprawnienia do kierowania zostały mu cofnięte.

42-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz pomimo wydanej decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzny nie ominął również konsekwencje związane z przekroczeniem dozwolonej prędkości.

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button