AKTUALNOŚCI

Gmina Piaski: pociski artyleryjskie na polu

Mężczyzna prowadzący prace orne w miejscowości Marysin w gminie Piaski znalazł na polu pocisk artyleryjski. O znalezisku powiadomił policję. Przybyły na miejsce patrol saperko-minerki odnalazł kolejne trzy pociski.

Wczoraj po godzinie 9.00 na polu uprawnym podczas prowadzonych prac mężczyzna zauważył przedmiot przypominający pocisk. Od razu powiadomił telefonicznie funkcjonariuszy policji. Przybyli na miejsce mundurowi potwierdzili, że znalezisko to pocisk artyleryjski kaliber 150 mm pochodzący z okresu I wojny światowej.

Mundurowi zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko do czasu przybycia wyspecjalizowanej grupy sapersko-minerskiej, która zabezpieczyła pocisk oraz sprawdziła czy w rejonie nie ma innych podobnych przedmiotów. Podczas sprawdzania odnaleźli jeden pocisk kaliber 105 mm, dwa pociski kaliber 76mm oraz zapalnik.

Policja przypomina, że w przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie policję. Nie należy go dotykać, czy też przenosić w inne miejsce. Ważne jest również to, aby do czasu przybycia właściwych służb, zabezpieczyć miejsce znaleziska i nie dopuścić, by inne osoby nieświadome zagrożenia naraziły się na niebezpieczeństwo

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button