AKTUALNOŚCI

Świdnik: Kto próbował zniszczyć „Tęczowy Domek”?

Do tego przykrego incydentu doszło na początku maja, a dokładnie w długi weekend czyli podczas „majówki”. Elewacja budynku niepublicznego przedszkola i żłobka, do którego uczęszczają dzieci, została oblana niezidentyfikowaną, oleistą substancją o nieprzyjemnym zapachu. „Oberwało” się także placowi zabaw, który znajduje się tuż przy placówce. Część zabawek musiała zostać na jakiś czas wyłączona z użytku. Kto i dlaczego próbował zniszczyć przedszkole?

Na tę chwilę sprawcy incydentu są jeszcze nieznani. Policja pracuje nad ustaleniem ich tożsamości. Dzięki kamerom, które znajdują się na terenie przedszkola wiadomo jednak, że wandali było dwóch. Wdarli się na teren posesji i do „ataku” na przedszkole „Tęczowy Domek” przystąpili w nocy. Nie odstraszyły ich nawet czujniki ruchu. Zadanie wykonali. Na powyższych zdjęciach widać tylko fragment zniszczeń. Właściciele szkody oceniają na kilkanaście tysięcy złotych. Mimo upływu kilku dni i intensywnego sprzątania na elewacji i kostce wokół budynku nadal widać ślady substancji, której użyto do zniszczenia mienia. Sprawa została zgłoszona na policję. Jak mówi rzecznik prasowa KPP w Świdniku asp. Elwira Domaradzka:

„Policja zabezpieczyła materiały dowodowe, w tym nagrania z monitoringu. Sprawa została zgłoszona do prokuratury. Dochodzenie zostało wszczęte 7 maja. Obecnie prowadzone są czynności śledcze. Czekamy także na kosztorys w wykonaniu rzeczoznawcy.”

Cała sprawa wzbudziła duże emocje, nie tylko u dyrekcji placówki, ale także wśród rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola. Trudno im bowiem zrozumieć, dlaczego wandale wybrali akurat miejsce, w którym uczą się najmłodsi mieszkańcy naszego powiatu. Dodajmy, że nie był to pierwszy tego typu incydent na terenie przedszkola „Tęczowy domek”. Do podobnej sytuacji doszło pod koniec 2018 roku. Wtedy do zniszczenia elewacji użyta została farba.

Miejmy nadzieję, że tym razem uda się zatrzymać sprawców, którzy odpowiedzą za atak wandalizmu oraz przedstawią powody swojego działania. Do tematu powrócimy.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button