AKTUALNOŚCI

Świdnik: Nakaz jazdy tylko w prawo już obowiązuje!

W ostatnim czasie w Świdniku zrobiło się głośno w związku z propozycją zmian na skrzyżowaniu ulic: J. Kusocińskiego- Klonowej oraz B.Czecha (wjazdu na osiedle Olimpijczyków). O tym, że grupa radnych, a dokładnie Katarzyna Denis, Marcin Magier, Włodzimierz Radek oraz Mirosław Tarkowski, wnioskuje o poprawę bezpieczeństwa i instalacje sygnalizacji świetlnej na tym odcinku pisaliśmy tutaj: Sygnalizacja świetlna na ul. Kusocińskiego?- wtedy też zapytaliśmy mieszkańców o ich opinię. Ponad 60% osób zagłosowało przeciwko temu pomysłowi. W tym tygodniu pojawiła się kolejna propozycja zmian w tym miejscu.

Sygnalizacji świetlnej na powyższym skrzyżowaniu póki co nie będzie. Taka refleksja pojawiła się po spotkaniu przedstawicieli władz samorządowych (w tym m.in. starosty Łukasza Reszki), policji i urzędników z grupką okolicznych mieszkańców. Do dyskusji doszło na początku tego tygodnia. W efekcie została podjęta decyzja dotycząca zmiany w organizacji ruchu. Zarządcą ulicy Kusocińskiego jest Powiat Świdnicki i to właśnie na ich stronie pojawiła się oficjalna informacja na ten temat:

” Pomysłem, który zaakceptowali zarówno mieszkańcy, jak i przedstawiciele służb mundurowych jest wprowadzenie nakazu skrętu w prawo dla kierowców wyjeżdżających z ul. Klonowej i Czecha.”– możemy przeczytać na powiatowej stronie FB.

Nakaz jazdy w prawo miał zacząć obowiązywać od piątku 14 maja. Sprawdziliśmy i wiemy, że odpowiednie oznakowanie już pojawiło się na ulicach dojazdowych do ul. Kusocińskiego. Jak informują lokalne władze, jest to rozwiązanie testowe, wprowadzone na razie na kilka miesięcy. Po tym czasie okaże się czy zmiana ruchu zostanie na stałe, czy trzeba będzie rozważyć kolejne propozycje.

Przypomnijmy, że te zmiany związane były z wnioskami dotyczącymi potrzeby poprawy bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu. Jak informowaliśmy już wcześniej, poczynając od 2019 roku do połowy kwietnia tego roku, w tym miejscu doszło do dwóch kolizji drogowych. Główną przyczyną, obu zdarzeń, było wymuszenie pierwszeństwa. Na całej ulicy Kusocińskiego miały miejsce, w tym okresie, łącznie 24 zdarzenia drogowe.

Jak możemy przeczytać np. w komentarzach pod różnymi postami dotyczącymi tej zmiany, zdania mieszkańców Świdnika są podzielone. Wydaje się jednak, że większość uważa, że to rozwiązanie czyli nakaz skrętu w prawo, się nie sprawdzi. Zachęcamy do wyrażania swojej opinii i na naszej stronie FB pod postem z tym artykułem- link.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button